Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wreszcie ruszyły prace na stadionie w Chybiu

To długo wyczekiwana inwestycja, ruszyła przebudowa trybuny zadaszonej stadionu w Chybiu Mimo trudności w znalezieniu wykonawcy, udało się go znaleźć i prace ruszyły

Na inwestycję, w ramach który odbudowana i przebudowana zostanie trybuna główna oraz pomieszczeniami magazynowymi znajdującymi się pod nią, na boisku RKS „Cukrownik” w Chybiu ogłoszonych było pięć przetargów - z czego w dwóch procedurach nie było żadnych chętnych wykonawców, a w dwóch ceny ofert zdecydowanie przewyższały kosztorys zadania i kwotę zabezpieczoną w budżecie gminnym – informuje Urząd Gminy w Chybiu.

Dopiero za szóstym razem, stosując postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki, po przeprowadzonych negocjacjach, podpisana została umową na realizację zadania. Wartość umowna inwestycji to ponad 730 000 zł, przy czym ostateczny koszt poznany zostanie po końcowym rozliczeniu kosztorysowym.

Zakres robót obejmie m.in. odbudowę wraz z przebudową trybuny głównej z zadaszeniem oraz pomieszczeniami magazynowymi pod nią, wykonanie nowego oświetlenie trybuny z istniejącej instalacji elektroenergetycznej, wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej drobnowymiarowej, budowę drenażu opaskowego i kanalizacji deszczowej oraz zabudowę nowych krzesełek na całej długości trybuny. Trybuna zostanie podzielona na 4 sektory, w tym 2 sektory zadaszone. W efekcie powstanie ponad 500 miejsc siedzących dla mieszkańców i turystów.

(red./mat.pras.)

Pisaliśmy: Stadion zyska trybunę

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: