Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wreszcie ferie!!!

Uczniowie ze śląskich szkół rozpoczynają ferie. W tym roku trafili idealnie. Jest słońce i śnieg. Szykuje się więc białe szaleństwo.

Narty, sanki , łyżwy to z feriami kojarzy się najbardziej. Dzieci i młodzież z województwa śląskiego w tym roku mogą mówić o wielkim prezencie aury. Jest pogodnie, a na stokach śniegu nie brakuje. Szykują się ferie jak marzenie!

W najwyższej gminie w powiecie cieszyńskim – Istebnej, działają wszystkie wyciągi, zima tu jak marzenie i widoki zapierające dech w piersiach.  Temperatura ok. – 10 st. Celsjusza i nawet 80 cm śniegu – to czeka na miłośników białego szaleństwa. Znajdziemy tu wyciągi pracujące do ostatniego klienta, więc można się spokojnie wyszaleć na stoku. 

Doskonałe warunki panują również na stokach w Wiśle. W Soszowie leży od 60-100 cm pokrywy śnieżnej, otwarte są tam wszystkie trasy. Nowa Osada dysponuje 80 cm śniegu, otwarte dla narciarzy są wszystkie trasy. Podobnie na Stożku 70-100 cm śniegu. Też można tam korzystać ze wszystkich tras. Stacja Cieńków również zaprasza na białe szaleństwo na pięciu trasach. Wszystkie zasypane są śniegiem od 20 do 100 cm.

Z kolei w Brennej śniegu na stoku Brenna Węgierski leży około pół metra. Tam działają cztery wyciągi. Brenna zaprasza też na lodowisko, gdzie codziennie można jeździć na łyżwach.

W Ustroniu na Czantorii możemy jeździć niebieską i czerwoną trasą. Śniegu jest tam 40-70cm. 

W Cieszynie działa też snowpark Cieslarówka na osiedlu Podgórze w Cieszynie. Tam można się zmagać z grawitacją i własnym snowboardem. Tu działa miłośnicy ewolucji na snowboardzie mogą korzystać z dwóch dużych i dwóch małych skoczni oraz kilku przeszkód jibbingowych. Ponadto ciągle działa tu wyciąg narciarski. 200 metrowy wyciąg w ferie czynny jest  od 9.00-20.00. karnet 10-przejazdowy kosztuje 2,50zł -5,00zł. 

Na zjazdy zaprasza też skoczowski wyciąg „Pod Dębem” w ferie czynny od 10.00 do 20.00. Zmodernizowany w zeszłym roku wyciąg ma 270m. 10 wyjazdów wyciągiem z legitymacją szkolną kosztuje 4 zł, dorośli płacą 8zł. 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: