Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wręczono nagrody z dziedziny sportu

Podczas Święta Trzech Braci (12.06) zostały wręczone nagrody Cieszyna z dziedziny sportu. Na scenie pojawili się sportowcy którzy w 2015 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, a także trenerzy którzy sporo osiągnęli w działalności sportowej.

Podczas Święta Trzech Braci nie zabrakło również niespodzianek z dziedziny sportu.  Jednym z ważniejszych wydarzeń było wręczenie nagród i wyróżnień Miasta Cieszyna za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz za osiągnięcia w działalności sportowej w 2015 roku. Nagrody wręczał Burmistrz Ryszard Macura wraz z wybitnymi sportowcami Andrzejem Tomiczkiem oraz Janem Błachowiczem.

Nagrody zostały przyznane na podstawie zarządzenia Burmistrza Miasta Cieszyna z dnia 6 czerwca 2016 roku. Z wielką przyjemnością będę wręczał te nagrody. (...)  Rok 2015 był pełen sukcesów sportowych. Musieliśmy jednak wybrać te które wydawały nam się najbardziej znaczące. Sportowcy nie tylko budzą emocje, nie tylko pokazują jak należy zwyciężać, ale również tworzą tą naszą wspólnotę cieszyńską, za co także chcemy im serdecznie podziękować – mówił włodarz.

I tak nagrodę I stopnia przyznano Januszowi Rokickiemu – zawodnikowi KS „MOSiR Cieszyn” za zdobycie: złotego medalu i pobicie rekordu świata oraz zdobycie tytułu Mistrza Świata w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Katarze, złotego medalu i tytułu Mistrza Polski w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

Nagrodę II stopnia przyznano: Marcie Husarek zawodniczce Volleyball Club „Victoria MOSiR” Cieszyn za zdobycie złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt; Marii Juroszek zawodniczce KS „MOSiR Cieszyn” za zdobycie złotego medalu w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych oraz Gabrieli Patoła zawodniczce KS „MOSiR Cieszyn” za zdobycie brązowego medalu w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.

Nagrodę III stopnia przyznano: Michałowi Mankiewiczowi zawodnikowi KS OCTAGON TEAM Cieszyn za zdobycie pierwszego miejsca w Otwartych Mistrzostwach Świata, drugiego miejsca drużynowo w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców i Kadetów. Warto również dodać, iż w 2015 roku była to trzecia drużyna Polski na 303 kluby z kraju.

Nagrodę I stopnia przyznano także Zbigniewowi Gryżboniowi trenerowi sekcji lekkoatletycznej Osób Niepełnosprawnych KS „MOSiR Cieszyn”. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Adam Tomiczek, Sebastian Macura, Kinga Iwańska, Piotr Szymala oraz Szymon Kałuża.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: