Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kładka z protestem

Firma, która wygrała przetarg na remont kładki w Ochabach, najprawdopodobniej nie wykona tego zadania. Wszystko przez protest, który złożyło inne przedsiębiorstwo przystępujące do przetargu.

Miesiąc temu rozstrzygnięto przetarg na remont kładki dla pieszych nad Wisłą w Ochabach. Pisaliśmy o tym w materiale: Ochaby – wyremontują kładkę.

Mamy połowę czerwca, ale umowy z firmą nie podpisano. Dlaczego? Jak dowiadujemy się w skoczowskim urzędzie, do przetargu wystartowało pięć firm, w postępowaniu dwie oferty odrzucono. Przetarg wygrała firma z Pietrzykowic, zaproponowała ukończenie robót do 26 października, prace wyceniła na nieco ponad 1,2 miliona zł. Jednak jak się okazuje, jedna z dwóch firm, które skoczowski urząd odrzucił podczas postępowania przetargowego, złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która funkcjonuje przy Urzędzie Zamówień Publicznych.

Końcem maja odbyła się rozprawa i zapadł wyrok. Na razie możemy opierać się jedynie na telefonicznej informacji, wiemy, że Izba uwzględniła odwołanie tej firmy. - informuje Izabela Stanula - zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Rozwoju skoczowskiego magistratu.
Co oznacza to dla samego remontu kładki? W zależności jakie będzie orzeczenie, Krajowa Izba może nakazać ponowne rozpatrzenie ofert. Czyli ponownie brana będzie pod uwagę oferta odrzucona w trakcie postępowania przetargowego. Będzie to najprawdopodobniej wiązało się z podpisaniem umowy właśnie z firmą, która wniosła odwołanie, bo to ona przedstawiła najkorzystniejsza cenowo ofertę. Czy tak się stanie, tego jednak dowiemy się, gdy urząd otrzyma orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej na piśmie.

Zgodnie z procedurą, firma miała takie prawo – komentuje Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa. Jaki wpływ na czas realizacji będzie miał protest, tego jeszcze nie wiadomo. Zdaniem burmistrza - terminy są w tym momencie już bardzo napięte aczkolwiek powinniśmy się z nich wywiązać. - Firmy założyły propozycję ostatecznego odbioru na koniec października, jeśli będzie on przesunięty o miesiąc, myślę że wówczas zdążymy.

Rozliczenie całej inwestycji gmina musi wykonać do końca roku. Pieniądze na remont miasto otrzymało z rządowej promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zobacz materiał: Kolejne promesy dla samorząduJB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-06-15 08:15:20
Przepierón: Zeby tylko ten remont nie wyglądał tak jak podobnej kładki w Skoczowie, farba z gelyndry już odpryskuje i przebija się rdza. Fuszerka jakich mało.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: