Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wręczono nagrody w Ustroniu

Od 2014 roku miasto Ustroń na ostatniej sesji rady w roku kalendarzowym, wręcza nagrody za szczególne promowanie miasta w dziedzinie kultury. Nie inaczej było w ubiegły czwartek. Jakie organizacje zostały wyróżnione?

Magistrat wyróżnił dwie organizacje. Pierwszą z nich było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne, działające od 2005 roku. Jego misją jest integrowanie środowisk katolickich i ewangelickich, a kojarzone jest głównie z organizowanym nieprzerwanie od 13 lat corocznym Festiwalem Ekumenicznym.

Nagrodę z rąk Przemysława Korcza i Marcina Janika odebrali ks. Piotr Wowry, ks. Wiesław Bajger oraz Wanda Misiorz. Słowo 'ekumenia' to zamieszkały świat. Mieszkając tu, na tej pięknej, wspaniałej ziemi, chcemy mieć własny wkład, chcemy ubogacać tę ziemie, a w szczególności tych ludzi, którzy tu mieszkają - mówił w imieniu stowarzyszenia ks. Piotr Wowry.

Drugą nagrodzoną organizacją jest działający od 120 lat Ustroński Chór Ewangelicki. Obecnie zaangażowany jest w organizację licznych wydarzeń kulturalno – religijnych na terenie rodzinnej parafii, jak również występuje dla kuracjuszy przebywających w Szpitalu na Zawodziu. Chór występował wielokrotnie poza granicami prezentując tradycję Śląska Cieszyńskiego na terenie Francji, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji i Szwecji - mówiła Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Promocji miasta.

Nagrodę w imieniu chóru odebrali dyrygent Paweł Branc oraz Jerzy Tomiczek i Lidia Tomiczek - prezes chóru wraz z żoną. Podziękowali za szczególne wyróżnienie oraz przekazali wszystkim serdeczne życzenia na zbliżające się święta.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: