Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trzyniec przystąpi do Pucharu Spenglera!

Stalownicy mają przerwę od Tipsport Extraligi, ale nie od hokeja. Już w środę, drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozegrają pierwsze spotkanie podczas tegorocznej edycji Spengler Cup. Z kim przyjdzie się zmierzyć trzynieckim hokeistom?

Na początku roku działacze HC Ocelari Trinec otrzymali propozycję występu na turnieju w Davosie. Ci bez większego wahania zgodzili się, gdyż udział w nim to prestiż i zaszczyt dla każdego zespołu. Spengler Cup ma bogatą historię, bo pierwsza edycja miała miejsce już w 1923 roku. Wówczas Carl Spengler, lekarz i wielki fan hokeja, zorganizował pierwszy turniej.

- Bardzo się cieszymy. Będzie to świetny turniej ze wspaniałą atmosferą, który ma bogatą tradycją. Czekają nas mecze z czołowymi drużynami z Europy. Z pewnością nie jedziemy tam odpoczywać, tylko będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Z Magnitogorskiem mierzyliśmy się na początku roku, ale teraz będzie znacznie silniejszym rywalem. Będzie to dla nas nowe doświadczenie, które pokaże nam, na jakim jesteśmy poziomie. Będzie to dla nas sprawdzian – zapowiada Marek Zadina, który poprowadzi Stalowników podczas szwajcarskiego turnieju, gdyż Vaclav Varada przebywa w Kanadzie, gdzie trenuje reprezentację Czech do lat 20.

Trzyniec w środę zmierzy się Metalurgiem Magnitogorsk. Rosjanie, w 2005 roku, sięgnęli po Puchar Spenglera. W ostatnich latach to jedna z czołowych drużyn w Rosji – w sezonie 2013/14 oraz 2015/16 zdobywali Puchar Gagarina, wygrywając fazę pucharową KHL. Od spotkania z Magnitogorskiem zależy, kiedy Stalownicy drugi raz wyjadą na lód. Jeżeli przegrają, to już w następnym dniu zmierzą się z fińską ekipą, Kalpa Kuopio. W przypadku zwycięstwa nad Rosjanami, rozegrają drugie spotkanie w piątek.

Dla kibiców trzynieckiego klubu mamy dobrą wiadomość, bo transmisję ze środowego spotkania przeprowadzi CT Sport. Początek meczu o godz. 15:10.

Spengler Cup 2018, grupa Torriani:
26.12, 15:10 – HC Ocelari Trinec vs. HK Metallurg Magnitogorsk
27.12, 15:10 – Kalpa Kuopio vs. przegrany 1. spotkania
28.12, 15:10 – zwycięzca 1. spotkania vs. Kalpa Kuopio

Zwycięzca grupy awansuje bezpośrednio do półfinału. Natomiast drużyny z 2. i 3. miejsc przystąpią do ćwierćfinałów.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: