Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

WOŚP: bezpieczeństwo najważniejsze

Kilka tysięcy policjantów w całym kraju będzie czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy i dobroczyńców w trakcie 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już w niedzielę (31.01).

- Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych - mówi insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Mundurowi zalecają, aby zwracać uwagę na identyfikatory kwestujących - każdy z nich musi mieć zdjęcie, numer ankiety oraz adres wolontariusza, a także logo fundacji WOŚP. Podobnie skarbonki mają być oklejone banderolami WOŚP-u, a także powinien na nich widnieć ten sam numer ankiety, co na identyfikatorze.

Wolontariuszy z kolei zachęca sięę do prowadzenia zbiórki w bezpiecznych miejscach - centrach handowych, przy głównych ciągach komunikacyjnych, dobrze oświetlonych miejscach, gdzie jest wielu ludzi. - Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP! - dodaje Ciarka.

KR/KGP

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-29 08:16:52
wyśmienity cwaniaczek: CIEKAWE CZY KAŻDY "ŻEBRAK" będzie miał wykonany test na Covid ??? bo czy będą mieli np chwytaki ??? i będą trzymać w nich puszkę a następnie obdarowywać za pomocą chwytaka naklejkom ????? skoro dziennikarze np trzymają mikrofony na sztycy to dlaczego orły OWSIKA mogą łamać prawo !!!!!
2021-01-29 09:08:51
foma87: "Wyśmienity waniaczek" weź ty lepiej zobacz czy cie nie ma na kanapie u kaczora obok jego kota,bo pie.....sz jak oni
2021-01-29 11:23:08
wyśmienity cwaniaczek: czy puszki i naklejki będą zdezynfekowane po każdej wrzucie ?
2021-01-29 13:32:31
: @wyśmienity cwaniaczek - Idź się ciulu zaszczep albo przestań fanzolić.
2021-01-29 14:21:13
: wyśmienity cwaniaczku - rozumiem, że w sklepie również pieniądze podajesz ekspedientce chwytakiem, komunię przed włożeniem do ust maczasz w spirytusie, a kobitę zadowalasz kijkiem
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: