Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wolontariat po cieszyńsku. Rusza nowy projekt unijny dla młodzieży

W Cieszynie powstaje Transgraniczne Centrum Wolontariatu i Wsparcia Imprez. To unijny projekt, który przez najbliższe dwanaście miesięcy będzie realizowany po obu stronach Olzy.
Szkolenia dla młodzieży z Czech i Polski, związane z nabywaniem umiejętności niezbędnych dla organizowania i wspierania różnych imprez w przestrzeni obydwu miast - na to kładzie nacisk ruszający właśnie program. Rozwój kompetencji społecznych młodzieży i wypracowanie modelu współpracy z nią to priorytet tych działań.
W skrócie - chodzi o to by zaktywizować młodzież z jednej strony, a z drugiej wskazać im drogę by działania które chcą podejmować zgodne były z obowiązującymi przepisami -
tłumaczy zastępca burmistrza Cieszyna Jan Matuszek. Efektem projektu, który właśnie się rozpoczyna będzie m.in. utworzenie podręcznika dobrych praktyk.
 
 
 
Projekt docelowo przewiduje utworzenie w przyszłości stowarzyszania, które miałoby prowadzić doradztwo i koordynować działania w zakresie wolontariatu.
Inspiracją do podjęcia działań w tym zakresie był między innymi dorobek wolontariuszy Freestyle City Festival, imprezy, która bardzo pozytywnie wpisała nie tylko w krajobraz nadolziańskich miast ale pokazała bardzo duży potencjał młodych ludzi

W piątek odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowemu Centrum. Wówczas zostaną zaprezentowane szczegółowo projekty i pomysły związane z rozwojem wolontariatu po obu stronach Olzy. Początek konferencji o godzinie 13.00 w sali sesyjnej cieszyńskiego ratusza.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: