Woleli Czechy od Polski

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 9 obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy nie podjęli pracy w naszym kraju i wyjechali do Czech.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło podczas kontroli legalności pobytu, które przeprowadzone były na śląskim odcinku autostrady A1 w Gorzyczkach i Żorach oraz na drodze ekspresowej S52 w okolicy Cieszyna. - Wszyscy zatrzymani obywatele Ukrainy posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce. W trakcie sprawdzeń okazało się, że żaden z nich nie podjął pracy w naszym kraju, ani nawet nie skontaktował się ze swoim pracodawcą. Po przyjeździe do Polski Ukraińcy udali się od razu do Czech i tam podjęli zatrudnienie - informuje mjr SG Katarzyna Walczak, Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W stosunku do wszystkich zatrzymanych zostały wszczęte postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu. Orzeczone zostały także wobec nich czasowe zakazy wjazdu na terytorium państw Schengen od sześciu miesięcy do roku.

JB
 

źródło: ox.pl/SG
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją