Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wójt została Prezesem Zarządu

Po raz dwunasty odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Strażacy spotkali się w Godziszowie i dokonali zmian w zarządzie gminnym. Prezesem została Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów.

W trakcie Zjazdu, między innymi, podsumowano i oceniono działalność Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie w mijającej kadencji, podjęto decyzje dotyczące programu działania na kolejne pięć lat, dokonano odznaczeń członków OSP. Wyznaczone zostały główne cele i zamierzenia oraz kierunki dalszego rozwoju organizacji.
 
- Naszym podstawowym zadaniem jest niesienie pomocy potrzebującym, podejmowanie wszelkich działań na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska przed pożarami, klęskami żywiołowymi oraz innymi miejscowymi zagrożeniami. Zadania te wykonujemy społecznie, za co strażacy ochotnicy mogą liczyć na podziękowania w formie wyróżnień i odznaczeń. W naszych szeregach mamy wielu ofiarnych, zaangażowanych i oddanych druhów, którzy podczas minionej kadencji zostali odznaczeni i wyróżnieni odznaczeniami państwowymi, medalami pożarniczymi i dyplomami – powiedział dh Jan Szczuka, dotychczasowy prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie w trakcie sprawozdania z działalności Zarządu.

Wśród uczestników i zaproszonych gości nie zabrakło Sylwii Cieślar - Wójt Gminy Goleszów, Karola Lipowczana - Przewodniczącego Rady Gminy, dh Rafała Glajcara - Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach, który kierował obradami, bryg. Ryszarda Kukuczki, Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie, Zbigniewa Wacławika Wiceprezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie, Alojzego Franka Członka Honorowego ZOG w Goleszowie, delegatów i przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Goleszów, posiadających karty mandatowe, członków ustępujących władz oddziału gminnego.
Jednym w najważniejszych punktów obrad było odznaczenie członków OSP. Wójt Gminy Sylwia Cieślar dokonała także wręczenia Srebrnego Krzyża Zasługi Zbigniewowi Wacławikowi w uznaniu zasług w działalności na rzecz społeczności lokalnej.
 
Ważnym punktem Zjazdu był wybór nowego Zarządu Oddziału, który w tym dniu został ukonstytuowany. Prezesem Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Goleszowie została wybrana jednogłośnie Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.
 
- Dziękuję za zaufanie i wyrażam nadzieję, że nadal, dzięki dobrej współpracy z władzami statutowymi Zarządu Oddziału Powiatowego oraz Komendą Powiatową PSP w Cieszynie, będą realizowane prawidłowo wszystkie zadania nałożone na Zarząd i jednostki OSP. Gmina Goleszów wywiązuje się solidnie z swoich ustawowych obowiązków, a w ostatnich trzech latach zauważalny jest duży wzrost wydatków na zadania związane z ochroną przeciwpożarową – powiedziała wójt Sylwia Cieślar – aktualny Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie.

DK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-18 12:34:04
Mach: Osobiście mam wątpliwości czy Pani wójt S. Cieślar może łączyć funkcję wójta gminy z byciem jednocześnie prezesem Oddziału Gminnego Związku ochotniczych Straży Pożarnych RP w Goleszowie, a więc w gminie ,która zarządza. Ochotnicze Straże Pożarne prowadzą działalność gospodarczą- np. wynajmowanie sal na wesela a to już narusza ustawę antykorupcyjną. Chyba Pani wójt nie bardzo przemyślała swoją decyzję, lub bardziej od funkcji wójta pasuje jej być prezesem?
2021-10-18 13:58:06
tom lem: ... Eee tam, w ostatnich trzech latach zauważalny jest tylko duży wzrost wydatków na zadania związane z ochroną przeciwpożarową, jednak już nie widać że z kasy gminy kupiono stanowisko dla prezeski, przecież przeprowadzono demokratyczne wybory ;-)
2021-10-18 15:32:53
święty_Patryk: jak wójt to został - a jak Sylwia to została, najwyższa pora przyjąć w redakcji do wiadomości te niuanse gramatyki współczesnego języka polskiego
2021-10-18 15:35:07
święty_Patryk: "...nie zabrakło Sylwii Cieślar - Wójt Gminy Goleszów" - kto to kurna pisał??..
2021-10-18 17:04:18
Mach: Ochotnicze Straże Pożarne działają na podstawie ustawy o stowarzyszeniach. Stowarzyszenia te mają zapis w statucie o prowadzeniu działalności gospodarczej. Wójt jeśli zostaje prezesem takiego stowarzyszenia, mimo woli jest w konflikcie interesów pomiędzy interesami gminy, stowarzyszeniem, któremu prezesuje i które wykorzystuje mienie gminne w prowadzonej działalności gospodarczej i jest także w konflikcie z innymi stowarzyszeniami, których np. prezesem wójt nie jest a ,które u wójta czynią zabiegi o dotację na prowadzenie własnej działalności statutowej. czy to znaczy ,że wójt przyzna dotację ochotniczej straży pożarnej a odmówi kołu gospodyń wiejskich lub kołu łowieckiemu? czy to za poparcie wyborcze przy nadchodzących wyborach wójt rzuci kasę publiczną dla Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- kto doradza pani wójt?
2021-10-18 18:36:34
miriam11: Stanowisko wójta gminy .... takiej a takiej objęła Anna Kowalska. Już to jest lepsze niż nowomodne w niektórych kręgach , obrzydliwe wójtka /prezeska.
2021-10-18 20:08:23
Mach: W doktrynie ustawy antykorupcyjnej, nie ma znaczenia ,że Pani wójt wykonuje funkcje prezesa społecznie, czytaj nieodpłatnie, ale ustawa zabrania wykorzystywanie mienia gminnego w działalności stowarzyszenia, w której strukturach wójt zasiada. Istotne znaczenie ma fakt, samego wykorzystywania mienia gminnego niezależnie czy wójt osiąga profity czy też nie z faktu jego wykorzystywania. A to jest zabronione.
2021-10-18 20:19:29
tom lem: ,,, co tam ustawy, tym bardziej doktryny, tu działa się według uważania (po rusku), jak jeden radny z Cieszyna , nie dość że przewodniczący klubu radnych to dodatkowo, kierownik od pożal się Boże "kultury". Kto mu (jej) zrobi, musiałby donieść sam(a) na siebie;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: