Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wójt Istebnej informuje o polowaniach

Na stronie internetowej gminy pojawiło się obwieszczenie o polowaniach istebniańskich kół łowieckich. Jakiej zwierzyny będą dotyczyć?

Jak informuje gmina, polowania odbędą się w dniach:

19.01 - w godzinach 8:00-16:00 na terenach Koła Łowieckiego "Głuszec" w Wiśle

20.01 - w godzinach 9:00-15:00 w przysiółkach Beskid, Kanada, Czadeczka

26.01 - w godzinach 8:00-15:00 w przysiółkach Sałasz, Bagno oraz między 8:00 a 16:00 na terenach Koła Łowieckiego "Głuszec" w Wiśle

Czy polowania te mają związek z ostatnio głośnym tematem zmniejszania populacji dzików? Jak mówi inż. Anna Kohut, inspektor ds. rolnictwa i leśnictwa z Urzędu Gminy Istebna- otrzymaliśmy informację z kół łowieckich o tym, że będą przeprowadzane dodatkowe polowania. Mamy obowiązek prawny to obwieścić. I tam między innymi wskazują jako zwierzynę, która będzie podlegała polowaniom, dziki.

Nie ma jednak pewności, czy polowania się odbędą. Nasypało tyle śniegu, że mogą się nie odbyć. Aktualnie nie ma możliwości wejść do lasu i zwierzyna ma swoje utrudnione życie, dlaczego mamy je dodatkowo utrudniać? - mówi Michał Urbaczka, Prezes Koła Łowieckiego "Istebna".

Pełna treść obwieszczenia dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Gminy Istebna. O temacie odstrzału dzików pisaliśmy także tutaj.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

28
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-13 10:17:03
hanbes: Przeklęte racioki! Cholerne pisiory z Trójwsi! Cała Polska protestuje przeciwko rzezi zwierząt a pani urzędas z Istebnej informuje o planach polowań. Jestem wkurzony całą tą "akcją" ministra! Obejrzyjcie filmik z polowania na dziki pod Łomżą, psy myśliwych rozszarpują truchła zwierząt, wszędzie pełno krwi (podobno zarażonej)... Wstyd i hańba. Oby po następnych wyborach skrót PiS był skrótem pożegnania: przeprosić i spie...lać !!!
2019-01-13 10:28:17
krzysztof.mm: trochę daleko z Istebnej do Podlasia czy Lubelszczyzny - ale co w tym dziwnego, łgarstwo na potęgę pisizna ma w swych kaczych genach
2019-01-13 11:03:42
donekT: Przypomnijmy sobie, kto nie tak jeszcze dawno temu przeprowadził akcję zagazowania sporej ilości miejscowego drobiu. Gdzie wówczas byli obrońcy praw zwierząt? W sprawie genów, krzysztof.mm najwidoczniej badał się pod kątem rodzicielstwa. Wiadomo, po kim tak już mają.
2019-01-13 11:13:04
donekT: Po Dzikach przyjdzie kolej na Trzodę Chlewną. Czy wówczas ktoś będzie bronił przed bezsensowną rzezią? Czy raczej przedstawiane będzie zacietrzewienie i głupota rolników?
2019-01-13 11:57:41
jasper: https://nowosci.com.pl/minister-szyszko-i-bazanty-polowanie-czy-rzez/ar/11868950 // dla przypomnienia gdyby ktos zapomnial. Obludny PiS i tyle w temacie. Co ciekawe , wlasnie takiej rzezi nie przeciwstawiaja sie najaktywniejsi chrzescijanie / katolicy na ox.pl, co mnie zreszta nie dziwi.
2019-01-13 12:45:38
koszor: Kotlety niedzielne zjedzone, krzysztofy i inne maminsynki? Kurę kiedyś zabiłeś albo byka? Myślisz, że mięso rośnie na półce w Biedrze?
2019-01-13 13:37:09
Władek na skuterze: Jestem wladek jezdze na skuterze i jestem niuprzejmym nierobem--polowania byly sa i beda i nagle sie wielcy obroncy praw zwierzat znalezli w niemczech odstrzelili 800tys dzikow i co ?a tu tylko 190tys ma pasc niech se poluja a jesli ktos chce jestem za i niech nikt nie gada glupot ze to ludzie roznosza asf jak by nie bylo zarażonych dzikow to by nie bylo asf -panowie mysliwi brawo polowac polowac polowac a obroncy jak ktos chce to niech se przygarnie dzika
2019-01-13 14:35:01
Herr Flick: Krzysiu, kaj żeś był jak na naszych terenach zabijano dziesiątki tysięcy sztuk drobiu i to niezależnie od tego czy były chore czy nie?
2019-01-13 14:49:17
bronek91: Ta cała sprawa z tymi dzikami, przynajmniej wydaje się, stanowi jedną wielką ściemę i ustawkę. Ewidentnie widać, iż ktoś w Polsce organizuje sobie rynek zbytu pod produkty z zagranicy. Proponowałbym się przyjrzeć popytowi na zachodnią wieprzowinę w Chinach, czy szerzej w regionie Dalekiego Wschodu, a następnie sytuację skorelować z przekazem propagandowym w Polsce. Ewidentnie z uzasadnieniem można podejrzewać, iż niedługo mogą zacząć się pojawiać „padłe” dziki, natomiast pod eksterminację zostaną przeznaczone świnki z określonego terenu. Zatem co zapełni potencjalną próżnię na określonym rynku? Czy wówczas lewactwo (nie lewica) będzie aktywne, a obrońcy praw zwierząt konsekwentnie wystąpią w obronie zwierząt hodowlanych? Czy jak zwykle, zwierzęta hodowlane w porównaniu z dzikimi, po raz kolejny okażą się tymi gorszego sortu? Przynajmniej z punktu widzenia lewactwa (nie lewicy).
2019-01-13 14:54:54
bronek91: Osobiście, jako winnych nakazu wybicia określonej ilości sztuk postrzegam międzynarodową BANKSTERKĘ i SPEKULACJĘ. Pod płaszczykiem interesów danych narodów dowolnie dokonują podziału rynków i udziału w nich na terenie Polski, wedle SWOICH INTERESÓW, a nasz kraj traktują jako miejsce zbytu towarów i produktów gorszej jakości. Jak widać Lewactwu (nie lewicy) leży na sercu nie tyle rzekome dobro zwierząt, ile wyimaginowany klasowy interes, który nakazuje rolnika traktować jako potencjalne ogniwo reakcji i ostoję polskiego stanu posiadania oraz tradycjonalizmu. Lewactwo (nie lewica) sprzymierzyło się z banksterstwem i spekulacją w produkcji prekariatu w patologicznym systemie, póki co nawet dobrze im to idzie. Jestem ciekaw, jak zachowaliby się nasi powiatowi włodarze, gdyby został wydany nakaz eksterminacji miejscowej trzody chlewnej, pod pretekstem znalezienia truchła rzekomo zarażonego dzika? Protestowaliby? Etykietka partyjna tu nie odgrywa roli.
2019-01-13 14:55:35
Wiederholec: "Komisja Europejska przekazała w piątek, że w jej ocenie odstrzał dzików w celu redukcji ich populacji jest jednym z właściwych sposobów radzenia sobie z rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń (ASF). - Jeśli jest to wykonywane w odpowiednich miejscach i w odpowiedni sposób - zaznaczyła rzeczniczka KE. - Według naszej wiedzy, to jest to, co Polska wykonuje - dodaje." Źródło: (http://www.tvn24.pl) Cyt: "Co więcej, Bruksela uważa, że odstrzał powinien objąć także prośne lochy". Źródło https://wiadomosci.onet.pl/kraj/komisja-europejska-chwali-polske-za-odstrzal-dzikow/9m43q48
2019-01-13 15:10:11
bronek91: Szanowny ŁżeTowarzyszu jasper, wymienione z Twojej strony związki i wspólnoty wyznaniowe obecnie zajmują się POWSTRZYMYWANIEM RZEZI NIEWINIĄTEK, która na obecnych ziemiach polskich została wprowadzona pod okupacją III Rzeszy. Niektórzy po dziś dzień postrzegają to jako przykład na zaistnienie postępu i ROZWÓJ(?). Każde istnienie jest ważne, co wynika z godności BYTU wszelkiej istoty żywej wywodzonej z PRAWA NATURALNEGO, które LEWACTWO (nie lewica) próbuje dowolnie kształtować w oparciu o tak zwaną wolę różnej maści i proweniencji RAD. Rzeczywistość jest OBIEKTYWNIE poznawalna, skończona a jej poznanie następuje przez opis. Z kolei LEWACTWO (nie lewica) przez zastosowanie narzędzi np. tak zwanego zwrotu lingwistycznego (odsyłam do rozmowy z Panią Joanną W.) czyni rzeczywistość SUBIEKTYWNIE poznawalną przez kreowanie sztucznego wyobrażenia, co przekłada się na porządkowanie świata pod danym kątem. PRAWDA lewacka (nie lewicy) zatem nie wynika z opisu rzeczywistości, ale jest kształtowana pod wysnute wcześniej tezy, zgodne z wytycznymi partyi.
2019-01-13 15:15:24
bronek91: Szanowny Łże-Towarzyszu jasper, Obowiązek obrony życia spoczywa na KAŻDYM bez względu na przynależność wyznaniową, która jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Najwyraźniej lewactwo (nie lewica) uważa inaczej. A tak przy okazji, może zastanawiałeś się, od kiedy polowania w Polsce traktowane są przez pryzmat rozrywki i masowości pokotu? Skąd takie zwyczaje do nas przybyły i kiedy? Władysław Konopczyński Ci jasper podpowie.
2019-01-13 15:23:05
bronek91: Natomiast społeczeństwo polskie, jak zwykle nie podnosi noska poza swój zaścianek, a ŚWIAT postrzega horyzontalnie w granicach powiatu, ewentualnie państwa. Wszystkiemu winna jest partyja x czy y. Celem życia każdego jest nachapać się, żeby wejść w skórę dawnego KARBOWEGO czy innego KAPO. Zyskać przywilej wywyższania się i poniżania innych we współpracy z systemem, dawnym GRAFYM, FONYM czy innym leszczem. Oczywiście w atmosferze powszechnej zazdrości jak na pospolitych RABÓW i MUŻYKÓW przystało. Niestety LEWACTWO (nie lewica), zamiast solidaryzować się z wyzyskiwanymi, woli bankietować z banksterką a winę za stan rzeczy zwalać na mitycznego CZARNEGO. Kto dawniej odgrywał tę rolę, każdy wie.
2019-01-13 16:13:29
wyśmienity cwaniaczek: do pisiorskich śmieci trzeba strzelać a nie do bezbronnej zwierzyny !!!!!! ptfuu gnoje bez zasad......................................
2019-01-13 17:31:33
wyśmienity cwaniaczek: co za "humanitarna" wypowiedż qwa " Nasypało tyle śniegu, że mogą się nie odbyć. Aktualnie nie ma możliwości wejść do lasu i zwierzyna ma swoje utrudnione życie, dlaczego mamy je dodatkowo utrudniać? - mówi Michał Urbaczka, Prezes Koła Łowieckiego "Istebna". odstrzelić to by trzeba ale na pewno nie "dzikusa:.... gnoje z flintami.....
2019-01-13 17:36:20
krzysztof.mm: proszę jak miło, pisiacki glon powołuje się na Komisję Europejską...
2019-01-13 18:06:40
Wiederholec: Jak się nie ma argumentów to trzeba obrażać. Słaby oj słaby jesteś krzysztof.mm
2019-01-13 18:19:50
krzysztof.mm: Komisja się nie obrazi, nie takie porównania zalicza
2019-01-13 19:23:23
Wiederholec: Krzysiek.mm ja się nie obrażam bo mam fajny charakter:-) Prawda jest niestety okrutna i to nie tylko dla Ciebie, że jak się nie ma argumentów to się adwersarza obraża. Trudno jest niektórym przełknąć, że odnośnie walki z ASF Komisja Europejska popiera działania polskiej strony.
2019-01-13 19:51:38
hanbes: Do Wiederholec- piszesz bzdury! Ani tvn 24 ani onet takimi informacjami nie dysponował! Myślisz, że użyjesz skróty typu "htpps czy też www. to od razu się uwiarygodnisz?! Może jeszcze spróbujesz wcisnąć kit o poparciu UE na wycinkę Puszczy Białowieskiej albo dyspozycji z Brukseli żeby "zarżnąć" stadninę koni w Janowie Podlaskim? Może i masz fajny charakter ale sposób dyskusji żywcem wzięty od prof. Pawłowicz...
2019-01-13 21:17:52
Wiederholec: hanbes dla Ciebie link: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/komisja-europejska-odstrzal-dzikow-sposobem-walki-z-asf,899478.html drugi link: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/komisja-europejska-odstrzal-dzikow-sposobem-walki-z-asf,899478.html Link należy skopiować i umieścić w pasku przeglądarki i nacisnąć enter. Jak będziesz miał problemy to napisz. Jeżeli nie ja to pewnie ktoś tu Ci wyjaśni jak te linki otworzyć. A co do kitu to kiedyś wciskałem kit do okien żeby szyba nie wypadła.
2019-01-14 07:23:11
krzysztof.mm: pytanie tylko I CO Z TEGO?...
2019-01-14 10:13:43
krzysztof.mm: "oto trzeba wybić kilkaset tysięcy zwierząt (zdrowych, chorych, wszystkich), żeby ktoś mógł spokojnie wybić miliony innych zwierząt i na tym zarobić" - Szymon Hołownia, Tygodnik Powszechny
2019-01-14 10:50:03
krzysztof.mm: ze strony The National Center for Biotechnology Information +++ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5454416/ +++ "African swine fever (ASF) is a viral disease of swine that leads to a high mortality in domestic pigs while being asymptomatic in the natural suid reservoir hosts" +++ co znaczy tyle: wirus ASF prowadzi do wysokiej śmiertelności wśród świń domowych podczas kiedy występuje bezobjawowo w naturalnych siedliskach świniowatych
2019-01-14 10:53:11
krzysztof.mm: Jakoś w zeszłym roku już wybuchła afera kiedy okazało się, że Szyszko z Macierewiczem się dogadali i przy udziale zakładów mięsnych w Sokołowie przerabiano na konserwy dla wojska mięso ze świń zabijanych w ogniskach ASF [czy na pewno tylko dla wojska? nikt nie wie, nikt się nie przyzna jeśli nie...] - w tym kontekście poniższe dane są bardzo niepokojące: +++ "Na podkreślenie zasługuje znaczna oporność ASFV na działanie czynników środowiskowych np. temperatury czy czynników chemicznych. Przykładowo w mięsie mrożonym od świń zakażonych wirus przeżywa 1000 dni, w mięsie suszonym - 300 dni, w mięsie solonym 182 dni, a w mięsie mielonym 105 dni, w szpiku kostnym zakaźny wirus zidentyfikowano po 6 miesiącach, we krwi przechowywanej w temperaturze pokojowej zarazek utrzymywał się w stanie zakaźnym przez 10-18 tyg., a w kale - 11 dni. Według innych danych wirus zachowywał zakaźność w temperaturze 5oC przez 6 lat, a w temperaturze pokojowej przez 18 miesięcy. Z przytoczonych informacji wynika, że w niskiej temperaturze ASFV jest żywotny i zjadliwy przez kilka lat, ciepło natomiast niszczy go relatywnie szybko: w temperaturze 55oC ginie po 45 min., a w temperaturze 60oC po 20-30 minutach. Wirus ASF jest oporny na warunki środowiskowe, a szczególnie na wysychanie i gnicie. Na terenie Hiszpanii stwierdzono obecność zakaźnego wirusa w zagrodach, w których wybito zwierzęta 4 miesiące wcześniej, w gnijących zwłokach pozostawionych w temperaturze pokojowej zachował on żywotność przez 18 tygodni, zaś w śledzionie zakopanej w ziemi przez 280 dni." +++ Polska jest dziś usiana takimi siedliskami wirusa, po odbywającej się już i przeprowadzanej w skandalicznych warunkach rzezi dzików będzie nimi zalana
2019-01-14 10:54:14
krzysztof.mm: źródło: oficjalna strona Inspekcji Weterynaryjnej, urząd państwowy +++ http://www.bialystok.wiw.gov.pl/asf/Asflw-ulotka.pdf
2019-01-14 17:25:25
tom lem: krzysztof.mm: dostaniesz Nagrodę Nobla za tą maszynkę do mielenia mięsa, która tak znacząco unicestwia tego gigantycznego wirusa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: