Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wojewoda w Strumieniu

Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek odwiedził w tym tygodniu gminę Strumień. Zobaczył m.in. jak przebiegają inwestycje dofinansowane z rządowych środków.

Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek przedstawiła Wojewodzie w terenie inwestycje realizowane z udziałem środków rządowych. Jakie prace są prowadzone? - W Drogomyślu trwają prace przy rozbiórce starego i budowie nowego mostu nad Wisłą. Jest to duża inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a jej realizatorem jest Powiat Cieszyński.  W dalszej części goście zobaczyli zmodernizowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Ośrodek Zdrowia w Drogomyślu,  a także ul. Nową w Strumieniu gdzie aktualnie trwają prace – informuje Urząd Miejski w Strumieniu.

Wojewoda wizytował także Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bąkowie, gdzie w najbliższym czasie szykują się duże zmiany związane z jego rozbudową. - Na wspomnianą inwestycję, która poprawi komfort nauczania w placówce pozyskane zostały środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości ponad 7 mln zł. Aktualnie w 9 oddziałach uczy się tutaj 163 uczniów. Z kolei do dwóch oddziałów przedszkolnych uczęszcza łącznie 37 dzieci – informuje strumieński magistrat.

Na koniec Wojewoda wraz z przedstawicielami Strumienia zwiedził Galerię Pod Ratuszem mieszcząca się w odremontowanych podziemiach strumieńskiego ratusza, gdzie obecnie prezentowana jest wystawa pt. „Kościoły, kapliczki i krzyże Ziemi Cieszyńskiej” przygotowana przez członków Klubu Fotograficznego "START"  przy oddziale PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie.

- Minione miesiące były czasem trudnym dla wszystkich samorządów,  wymagającym szczególnych działań podejmowanych w trosce o dobro  gminy i mieszkańców. W obecnej sytuacji znaczącym wsparciem były otrzymane środki rządowe. Wsparcie to Gmina Strumień wykorzystywała na inwestycje m.in. w infrastrukturę drogową czy kanalizacyjną. Bez wsparcia finansowego realizacja wielu z zadań nie byłaby możliwa – podsumowuje wizytę Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-15 16:02:47
Ponury_Farmer: Qrcze, widząc zdjecie pomyslałem, że to Bronek Komorowski.
2022-07-15 19:42:16
sierżant_Niemyty_Wycior: jeszcze tu dziada nie było
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: