Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Włamywacze w Wiśle

Myśleli, że nikogo nie ma w domu. Włamanie jednak nie powiodło się szajce rabusiów, którzy próbowali okraść dom w Wiśle Głębcach.

Policjanci z Wisły zatrzymali kobietę i mężczyznę z Opolszczyzny. Są oni podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku. Funkcjonariusze szukają trzeciego sprawcy: - Do zdarzenia doszło w Wiśle Głębcach. Pod jeden z domów jednorodzinnych w tej dzielnicy podjechało audi, którym poruszali się dwaj mężczyźni i kobieta. Jeden z mężczyzn wysiadł z samochodu i kilka razy dzwonił przez domofon. Kiedy nikt nie odpowiadał, wszedł na teren posesji i próbował wejść do mieszkania przez okno. Dwie pozostałe osoby zostały "na czatach" - relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej Policji, asp. Rafał Domagała.

W budynku był jednak jeden z domowników: - 16-letni chłopak obserwował co się dzieje na zewnątrz i nie otwierał drzwi obcym. Telefonicznie skontaktował się z ojcem, który szybko przyjechał do domu. Sprawca podczas próby włamania zdążył już uszkodzić okno i wyposażenie budynku. Kiedy właściciel podjechał pod dom, zablokował swoim samochodem jedyną drogę ucieczki dwóm złodziejom siedzącym w audi. Natomiast trzeci sprawca zdążył się oddalić w nieznanym kierunku - podaje Domagała.

Z mieszkania włamywacz nie zdążył nic skraść, uszkodził jedynie okno i wyposażenie budynku: -Pokrzywdzony powiadomił wiślańskich policjantów, którzy zatrzymali dwóch złodziei. 26-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna pochodzą z województwa opolskiego. Przestępcy trafili do policyjnego aresztu, a następnie śledczy przedstawili im zarzuty. Kobieta nie była notowana, natomiast mężczyzna miał bogatą kartotekę. Był wcześniej karany za podobne przestępstwa - informuje rzecznik.

42-latek został objęty policyjnym dozorem. Trzeci wspólnik, którego personalia są znane, jest nadal poszukiwany. Jak zapowiadają policjanci z Wisły, jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: