Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto techniki w Cieszynie

8 czerwca o godzinie 10.00 w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie rusza Industriada! Święto techniki stoi pod hasłem ''Od energii ludzkich rąk po energię napędzającą nowoczesne maszyny - rozwój czarnej sztuki na przestrzeni wieków''. Warto wziąć udział w intrygującej, niezapomnianej podróży w czasie.

Cała impreza rozpocznie się w Muzeum Drukarstwa, gdzie będzie można zaobserwować trud dawnych drukarzy, którzy z wysiłkiem, własną energią pokonują kolejne etapy archaicznego, typograficznego druku. Efekt uzyskuje się mozolnie, choć bardzo widowiskowo.

Atrakcją będzie możliwość uczestniczenia w grze miejskiej. Po odebraniu pierwszej części broszurki, jej pozostałe elementy kompletować będziemy sami, w każdym następnym punkcie pokonywanej trasy. Droga oznaczona będzie strzałkami, które ułatwią nam odnalezienie kolejnych miejsc do zwiedzenia. Ważne aby w każdej części pokonywanej drogi odbierać broszurki, ponieważ tylko zebranie całości pozwoli nam na wzięcie udziału w finale gry.

Program Industriady:

- Ulicą Frysztacką wyruszamy na spacer „w przyszłość”.

- Po drodze odwiedzamy jeszcze Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich (Frysztacka 2), by wśród zgromadzonych eksponatów odszukać zawartą tu energię ludzkich serc, przykłady patriotyzmu i heroizmu, poświęcenia i honoru.

- Wytyczonym szlakiem zmierzamy w kierunku drukarni współczesnej Offsetdruk i Media (ul. Frysztacka 48), udostępnionej nam wyjątkowo i tylko w dzień Industriady. Tu nawet w powietrzu wyczuwamy napięcie. Nowoczesny sprzęt rozpędzany prądem elektrycznym zadziwia. Energia bliska wrzeniu! Przewodnik objaśnia poszczególne etapy. Szybko i precyzyjnie powstaje teraz druk.

- Przyspieszamy kroku, by po krótkim spacerze znaleźć się w miejscu, gdzie efekty dotychczasowych starań zostają z sobą połączone. Introligatornia „introALS” (ul. Mostowa 1). Tu współcześni dopieszczają całość w dzieło skończone – książkę.

Finalnym etapem zabawy będzie połączenie zebranych fragmentów broszurki tworząc własną niezapomnianą pamiątkę. Do godziny 20.00 można będzie w doborowym towarzystwie i muzyce podyskutować na temat techniki i nauki. Organizatorem Industriady jest Stowarzyszenie Muzeum Drukarstwa.
 

PLT

źródło: Ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: