Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wkrótce książka o Cieszynie

„Zwłoki monterów idą w miasto” to tytuł książki mieszkającego w Cieszynie Mirosława Gabrysia, która w marcu ukaże się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Literackiego. Akcja książki toczy się w Piczynie, w którym czytelnicy odnajdą ... Cieszyn.

- Witamy w świecie, w którym lalki wyrywa się głównie po to, żeby zaliczyć darmową monterkę na kwadracie. Prosta z pozoru opowieść o mocno rozrywkowym trybie życia trzech młodych ludzi uwodzi językową precyzją, celnością obserwacji i szyderczym poczuciem humoru. Autor (cieszynianin, rocznik 1973) zaprasza w podróż sentymentalną, czy raczej: w podróż bez sentymentów, do miasta swojej młodości, Piczyna, który już nigdy nie będzie taki jak dawniej – tak Wydawnictwo Literackie zapowiada książkę Mirosława Gabrysia, której fragment można przeczytać na stronie Autora.

- Debiut powieściowy Mirosława Gabrysia ma szanse stać się dużym wydarzeniem. Niektórzy twierdzą, że na miarę debiutu Jerzego Pilcha. Jedno jest pewne: łobuzerska, natchniona i zabawna proza Gabrysia sprawi, że niejeden z was wyruszy w miasto – przekonuje wydawca.

Mirosław Gabryś pracował jako lokalny dziennikarz, smażył frytki w McDonaldzie, trudnił się przemytem, który porzucił, kiedy odebrano mu prawo jazdy. Jest autorem trzech tomików wierszy oraz książki „Islandzkie zabawki”, która jest zapisem jego pobytu na emigracji.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: