Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Wiślanka" - kiedy poznamy wykonawcę trasy?

Dziś (5.02) PKP PLK miało otworzyć oferty firm, które chętne są na zrealizowanie inwestycji "Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów –Bieniowiec –Skoczów – Goleszów –Cieszyn/Wisła Głębce" (popularnej "wiślanki"). Niestety nie udało się tego dokonać. Dlaczego?

Nie, nie chodzi o brak nadesłanych ofert, a wręcz o ich... przesyt. Jak informuje serwis silesiainfotransport.pl, powodem jest duże zainteresowanie potencjalnych wykonawców szczegółowymi zagadnieniami wynikającymi z ewentualnej realizacji inwestycji. Stąd duża ilość pytań do PKP PLK jako zleceniodawcy, które dotyczą poszczególnych zadań i ich punktów.

Przypomnijmy, że pierwotnie PKP planowało zamknąć przetarg 24 stycznia br. Następny termin wyznaczono na wtorek, 12 lutego.

Prace dotyczące pierwszego etapu (odcinek Bronów - Wisła Głębce, w ramach którego powstanie nowy przystanek w Ustroniu-Poniwcu) mają zostać zakończone z końcem br. Ich koszt to aż 248 mln zł.

Więcej o temacie pisaliśmy tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-05 21:42:25
ktoś: "(odcinek Bronów - Wisła Głębce, w ramach którego powstanie nowy przystanek w Ustroniu-Lipowcu)" - to jaki Hanys pisze, że nie wiy kaj je Lipowiec? Toż tam by piyrw musieli tory pokludzić. :D
2019-02-06 07:30:55
wyśmienity cwaniaczek: no fakt w lipowcu ???/hym może pod uwagę brany jest tunel pod "zebrzydką" a potem dalej pod równicą aż do wisły ??????? BRAWO, SŁUSZNĄ LINIĘ MA NASZA WŁADZA /.........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją