Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła zyska nowy dworzec?

W Wiśle od miesiąca mieszkańcy ciągle pytają jak długo będą mogli korzystać z dworca PKS. Dlaczego? W styczniu cieszyński przewoźnik sprzedał teren wraz z infrastrukturą sieci Intermarche. Rocznie obiekt generował olbrzymie straty – słyszymy w PKSie. A tajemnicą poliszynela jest fakt, że spółka nie ma najlepszej kondycji finansowej, stąd też decyzja o sprzedaży dworca.
Co to oznacza dla mieszkańców? „Nie wyobrażam sobie, aby ten teren mógł pełnić inne funkcje”– komentuje burmistrz Wisły Jan Poloczek
 

 
Jednak firma, która kupiła teren kojarzy się głównie z siecią dużych sklepów. „W tym momencie nie ma możliwości budowy na tym terenie supermarketu” – zastrzega Poloczek. Nie pozwala na to plan przestrzennego zagospodarowania. „Ale wszystko leży w rękach radnych” – dodaje burmistrz.
 
 
Tymczasem zdaje się sensacyjną informację przekazał nam dzisiaj rzecznik sieci Intermarche – Bartłomiej Terłowski. „Nie myślimy o likwidacja dworca, wręcz o jego modernizacji” – słyszymy od rzecznika.
 
 
To dobra informacja dla samego miasta. Bowiem od 1 marca zmieniają się przepisy odnoszące się do publicznego transportu zbiorowego, od tego momentu to gminy będą musiały zadbać o miejsca postojowe na swoim terenie.
Co i jak zmieni się na wiślańskim dworcu – tego jak na razie rzecznik nie chciał zdradzić.
 
 
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/radio90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: