Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Uwolniona przy pomocy rozpieraka hydraulicznego

Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt. Zalegający do niedawna śnieg sprawił, że leśnym zwierzętom trudno było znaleźć pod zlodowaciałym śniegiem pożywienie.

Zdezorientowane sarny szukając pożywienia wchodzą więc do miast, „zapuszczając” się w tereny, których zwykle nie odwiedzają. Do takiego zdarzenia doszło w Cieszynie, początkiem lutego. Na szczęście zwierzę udało się uratować.

- W minioną środę (2 lutego) strażnik miejski wspólnie z policjantem z SRD uwolnili uwięzioną sarnę pomiędzy prętami ogrodzenia przy ul. Motelowej w Cieszynie. Sarna była bez szans na samodzielne uwolnienie. Zwierzę udało się uwolnić przy pomocy rozpieraka hydraulicznego pożyczonego z pobliskiego warsztatu samochodowego. Sarna uciekła w kierunku pól – informuje Straż Miejska w Cieszynie.

Niestety takie wyprawy leśnych zwierząt często kończą się dla nich niepomyślnie. Spłoszone przez ludzi lub psy wpadają w panikę, a następnie próbując uciekać natrafiając na niespodziewane pułapki. W tej sytuacji niezastąpiona okazuje się pomoc i interwencja człowieka.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: