Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Narkotykowa linia w Wiśle

Oficerowie CBŚ, wspierani przez policjantów z Bielska Białej i Cieszyna, rozbili międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się produkcją, handlem i przemytem narkotyków na wielką skalę.
 
 Stróże prawa zatrzymali cztery osoby i przejęli kompletną linię produkcyjną, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy oraz półprodukty. Zatrzymanym członkom polsko-czeskiej grupy działającej w narkobiznesie grozi do 15 lat więzienia.
W trakcie przeszukania, na terenie jednej z posesji w Wiśle, stróże prawa odkryli kompletną linię produkcyjną metamfetaminy. Do jej produkcji wykorzystywano składnik odzyskiwany z jednego z dostępnych na rynku leków. Śledczy zabezpieczyli blisko 4500 tabletek tego lekarstwa oraz kilkadziesiąt gramów już wyprodukowanej metamfetaminy. Z zabezpieczonych przez policje surowców można było wyprodukować ponad 10.000 działek dilerskich narkotyku. Wśród zatrzymanych są dwaj obywatele Republiki Czeskiej w tym 50-letni główny "producent". Policjanci ustalili, że był on odpowiedzialny za podobną działalność na terenie swojego kraju.

Spośród czterech zatrzymanych w wieku od 25 do 50 lat, trzech zostało już tymczasowo aresztowanych, a jedną osobę prokurator objął dozorem policji i poręczeniem majątkowym. Za produkcję, handel i przemyt narkotyków na wielką skalę każdemu z zatrzymanych może grozić kara do 15 lat więzienia.

(JB)

źródło: KWP Katowice
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: