Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: zmiany na Skolnitym?

W poniedziałek (16.11) w Urzędzie Miasta Wisła odbyła się dyskusja na temat zmian w planie zagospodarowania przestrzennego dotyczącego góry Skolnity. Zdaniem burmistrza Tomasza Bujoka, mają one umożliwić dalszy rozwój bazy turystycznej "Perły Beskidów".

- Wszystkie zmiany, a więc także możliwość budowy wieży i ścieżki w koronach drzew, uzgodniono z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Katowicach, z Parkiem Krajobrazowym Beskidu Śląskiego i z wieloma instytucjami, których zobowiązani jesteśmy uzyskać pozytywną opinię przed uchwaleniem nowego planu - podkreśla na Facebooku szef wiślańskiego samorządu.

Tomasz Bujok odniósł się także do kwestii wprowadzenia w planie możliwości zabudowy jednorodzinnej na tym obszarze, a także do pewnego rysunku, który ukazał się na jednym z profili w mediach społecznościowych:Projekt planu dostępny jest na Biuletynie Informacji Publicznej wiślańskiego magistratu - TUTAJ.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-21 10:16:48
Ebenezer: Normalnym mieszkańcom, ktorzy latami proszą o zmianę MPZP nie pomaga się ( tak jest w większości naszych beskidzkich miasteczek. Lecz molochowi z kasą już tak.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: