Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła zaprasza na śniadanie

Wakacje się skończyły, ale sezon turystyczny nadal trwa. Dziś przyjrzymy się wydarzeniom jakie przygotowuje dla odwiedzających Wisła. Będą biegi, rajdy i pikniki. Będzie co robić przez całą jesień zapewniają organizatorzy.

Warkot silników na Placu Hoffa

Duża motoryzacyjna impreza startuje już w dziś (05.09) i potrwa do niedzieli (07.09) – 60 Rajd Wisły to wielka, sportowa rywalizacja najlepszych polskich kierowców. Ceremonia startu zaplanowana jest na piątkowy wieczór. Piknik przedstartowy rozpocznie się o 19:45, natomiast uroczyste zakończenie zaplanowano na niedzielę ok. 16:00 na Placu Hoffa w Wiśle. Będzie to bardzo widowiskowa impreza motoryzacyjna, warto przyjść i zobaczyć  - mówi Ewa Zarychta z Urzędu Miejskiego w Wiśle.

PISALIŚMY
Rajd Wisły – utrudnienia. 

Rajd Wisły to nie jedyna impreza motoryzacyjna jaka zaplanowana jest na wrzesień. Już 13 września (sobota) zakończenie Rajdu Mitsubishi. Będzie to okazja by zobaczyć i przejechać się najnowszymi modelami samochodów marki Mistubishi.

Lekcja tradycji i obyczaju

W tym samym dniu w „Chacie u Niedźwiedzia”, czyli budynku dawnej szkoły wchodzącej w skład Enklawy Budownictwa Drewnianego przy Muzeum Beskidzkim odbędzie się Żywa Lekcja Tradycji. Prezentowana będzie archaiczna muzyka ludowa. Zbigniew Wałach opowie o tym jakie pełniła funkcje, pokaże też jak się robiło i grało na pasterskiej fujarce. Uczestnicy lekcji będą mieli możliwość samodzielnie wykonać pasterskie instrumenty. Będzie też pokaz i nauka dawnych sposobów pisania w szkole. Do tego na skosztowanie pyszne placki na blasze, poleśniki, placki na listku kapusty i tradycyjny Kubuś.

13 września odbędą się w Wiśle Dożynki Powiatowe połączone ze Świętem Miodu. O 13:30 z ulicy Konopnickiej startuje korowód dożynkowy, który dotrze do amfiteatru. Tam na dożynkową biesiadę zapraszają Suskie Skowronki i zespół Juhas. Będą konkursy gazdów, dojenia krowy i szczęśliwego łozembca, pokazy kiszenia kapusty, klepania kosy, młocenia cepami, robienia masła i strzyżenia owiec.

Koncert w intencji prześladowanych

W niedzielę 14 września w Kościele Ap. Piotra i Pawła w Wiśle wystąpi  Gospelchor Warder & Band. Koncert dedykowany jest chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie organizowane jest w czterech parafiach luterańskich. Pierwszy występ Gospelchor Warder & Band w Szczyrku (14.09 g. 11:00) , a kolejne w Ustroniu (18.09 g. 17:00) i Jaworzu (16.09 g. 18:00). Po wszystkich koncertach zostanie zebrana ofiara dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Nauczą jak zdrowo żyć

W sobotę 20 i 27 września w Parku Kopczyńskiego odbędzie się popularny już na Śląsku „Przystanek śniadanie”. Na świeżym powietrzu będzie można wypić poranną kawę, skosztować aromatycznego pieczywa i warzyw z eko-upraw. W strefie zakupów będzie można zaopatrzyć się w zdrową żywność, a w strefie aktywności poćwiczyć jogę, przejść się na spacer nordic walking, porozmawiać o diecie. Zaplanowano ciekawe warsztaty dla dzieci i dorosłych.

ZOBACZ TUTAJ

O 14:00 odbędzie się kolejny zjazd posiadaczy jednego nazwiska. Tym razem do Wisły zjadą Wisełkowie, którzy bawić się będą przy Nadleśnictwie (ul. Czarne 6)

Niepełnosprawni na szlaku.

V Śląski Rajd Turystyczny „Bez barier” to kolejne wydarzenie zaplanowane na sobotę 20.09. Impreza skierowana jest do osób niepełnosprawnych, które dzięki takim wydarzeniom integrują się. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 500 osób.

Wisła za pół ceny

Ostatni weekend września to znana już dobrze turystom akcja „Wisła za połowę” . Obiekty turystyczne, gastronomiczne, atrakcje zgłoszone do udziału w akcji zaproponują obniżone ceny za swoje usługi. Lista podmiotów któ®e przyłączyły się do akcji jest na bieżąco aktualizowana i znajduje się TUTAJ

Będzie bieg kelnerów i rajd zagłębiaków.  Wrzesień to cały czas wakacje i intensywnych wydarzeń w Wiśle nie zabraknie – mówi Ewa Zarychta z wiślańskiego magistratu -  Chcemy żeby było to przedłużenie sezonu. Z roku na rok wrzesień i październik stają się takim czasem, gdy widzimy że turyści nadal chętnie nas odwiedzają.

HBB
 

źródło: ox.pl
dodał: HBB,JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: