Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła z budżetem na przyszły rok

Na wczorajszej (22.12) sesji wiślańscy radni jednogłośnie uchwalili budżet na 2022 rok. Rajcy przegłosowali też podwyżki swoich diet oraz wynagrodzenia dla burmistrza miasta.

Jak wynika z przyjętego projektu uchwały budżetowej, magistrat zaplanował przyszłoroczne dochody na kwotę 64 mln zł, a wydatki wyniosą 76 mln zł. Deficyt w wysokości 12 mln zł miasto chce pokryć pożyczką na ponad 1,3 mln zł oraz środkami wolnymi (4,7 mln zł) oraz niewykorzystanymi (5,9 mln zł) z lat ubiegłych. - Realizacja budżetu w 2022 roku będzie stanowić kolejne duże wyzwanie dla wiślańskiego samorządu. To konsekwencja trudnej do przewidzenia skali negatywnych skutków pandemii w gminach o charakterze turystycznym i wdrażanej dużej reformy podatkowej określanej mianem Polskiego Ładu. Podobne obawy towarzyszyły nam w grudniu ubiegłego roku, ale analiza wykonania dochodów budżetowych w bieżącym roku napawa nas w miarę umiarkowanym optymizmem. Z drugiej jednak strony galopująca wzrost cen głównie mediów i usług komunalnych wymagają od nas pełnego zaangażowania i analizy zasadności ponoszonych wydatków oraz szukania alternatywnych rozwiązań optymalizujących - analizował burmistrz Tomasz Bujok.

Włodarz "Perły Beskidów" mówił też o planowanych inwestycjach - na wydatki majątkowe miasto zamierza przeznaczyć blisko 20 mln zł. - To stanowi ponad 26% wszystkich wydatków. Kwota ta obejmują głównie inwestycje z udziałem środków europejskich - przebudowa wiślanej trasy rowerowej, termomodernizacje budynków gminnych, budowa skansenu, modernizacja dróg gminnych, budowa wodociągu w Malince, kanalizacja sanitarna na Parteczniku, nadbudowa amfiteatru. Chciałbym też uspokoić wszystkich tych którzy sądzą, że w mieście nic się nie dzieje jeśli chodzi o walkę ze smogiem - zabezpieczyliśmy kolejny milion złotych na wymianę źródeł ciepła. Nabór pokaże na jakim poziomie będziemy w stanie zrealizować to zadanie - wyjaśniał.

Podobnie jak w innych gminach, tak też w Wiśle uchwalone zostały podwyżki diet dla radnych (przy dwóch głosach sprzeciwu) oraz wynagrodzenia dla burmistrza (jednogłośnie):

Pisaliśmy: ile oni zarabiają? Podwyżki dla starosty, wójtów i burmistrzów

Nagranie z sesji Rady Miasta Wisła można obejrzeć poniżej:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: