Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła wygrała w Bułgarii

Wakacyjne wyjazdy to nie tylko zwiedzanie i opalanie się na słonecznych plażach Grecji, Chorwacji czy Bułgarii. To także występy w konkursach i bój o nagrody. Taki pracowity i owocny wyjazd do Bułgarii odbył niedawno Zspół Wisła, który przywiózł znad Morza Czarnego pierwsze miejsce Festiwalu ''International Youth Festival of Arts - The Muses''.

Wiślanie w Bułgarii przebywali od 5 do 10 lipca i brali udział w Festiwalu „International Youth Festival of Arts - The Muses”.
- W czasie trwania imprezy wiślanie dali kilka występów, w tym jeden konkursowy. Jury doceniło naszą młodzież, a przede wszystkim naszą wspaniałą kapelę, przyznając 1. miejsce w kategorii zespołów regionalnych. Poza „Wisłą” swój repertuar zaprezentowały grupy mi.in. z Mołdawii, Japonii, Serbii czy Chorwacji. Nasz zespół był jedynym reprezentantem Polski i jedynym zespołem z muzyką na żywo! Podczas występów wiślan „dopingowali” liczni turyści z Polski! – relacjonuje Danuta Pinkas, Prezes Zespołu Regionalnego „Wisła”.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieliśmy możliwość zaprezentowania się przed tak wspaniałą, międzynarodową publicznością – relacjonują członkowie zespołu. - W wolnym czasie podziwialiśmy uroki Sozopolu, miasteczka, w którym odbywał się festiwal. Korzystaliśmy też z pięknej pogody i wypoczywaliśmy na pięknych plażach Morza Czarnego. Mieliśmy okazję poznać urokliwe zakątki miasteczka oraz bułgarską kuchnię, w której królował chłodnik ogórkowy - dodają

Termometry niekiedy wskazywały blisko 40 stopni Celsjusza, dlatego wszystkie występy nie zaczynały się wcześniej, niż o godzinie 22:00, dlatego czasu na zwiedzanie było sporo. - Bułgaria pozostanie w naszej pamięci pod znakiem wąskich, kamiennych uliczek, gorących upalnych dni, pięknej plaży oraz wspaniałej atmosfery festiwalu. Jesteśmy pewni, że to nie była nasza ostatnia wizyta w tym kraju – zapewniają wiślanie.

- Zespół Regionalny „Wisła” składa serdeczne podziękowania Pani Lidii Lankocz za wielkie wsparcie i pomoc w przygotowaniu konkursowej choreografii – dodaje Danuta Pinkas.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: