Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: TKB w sieci, ale nie tylko?

"Trwajmy w tradycji" - pod takim hasłem organizowany będzie tegoroczny Tydzień Kultury Beskidzkiej. Impreza potrwa od 25 lipca do 9 sierpnia, a święto folkloru oglądać będzie można głównie w internecie.

Są jednak szanse, że niektóre z wydarzeń odbędą się także w świecie rzeczywistym. Możliwość taką dopuszcza, między innymi, Wisła. – Dla Wisły TKB jest niezmiernie ważny. Chcielibyśmy, aby mimo trudnej sytuacji, na przełomie lipca i sierpnia folklor w Wiśle był obecny. Postaramy się ten czas zagospodarować tak, aby to święto folkloru zagościło w przestrzeni miasta. Planujemy organizację jarmarku rękodzielników, mniejszych występów oraz wystaw plenerowych. Być może uda się także zorganizować korowód zespołów folklorystycznych - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

O organizacji Tygodnia Kultury Beskidzkiej mówił w kwietniu burmistrz Wisły Tomasz Bujok. - Być może będzie można zorganizować dwa weekendy, podczas których wystąpią albo tylko polskie zespoły, albo ewentualnie z krajów naszych najbliższych sąsiadów - Czech i Słowacji, które są w stanie do nas dojechać w ciągu 2-3 godzin - zaznaczał.

KR/TKB

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: