Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: ścieżka rowerowa pod skoczniami w centrum? Burmistrz wyjaśnia

Czy głęboki krawężnik, który rozdziela remontowane pasy ruchu drogi w centrum Wisły, powstał z myślą o ścieżce rowerowej? Burmistrz Tomasz Bujok zaprzecza krążącym plotkom.

Włodarz "Perły Beskidów" przypomina, że od skrzyżowania DW941 z ul. Bukową, przez całe centrum, droga zostanie poszerzona i będzie miała trzy pasy - ostatni z nich będzie lewoskrętem i pokryty będzie kostką brukową. 

Na dzisiejszej (27.08) konferencji prasowej zapytaliśmy też burmistrza Wisły o "parking", jakim się często staje wyłączony z ruchu dalszy odcinek remontowanej drogi (za skoczniami w centrum). Czy wiślański magistrat, wraz ze Strażą Miejską, podejmują interwencje w tej sprawie?

Bujok dodał też, że parkowanie w tym miejscu, chociaż jest niebezpieczne, to nie pogarsza stanu nawierzchni. Remont tego odcinka ma być kontynuowany jeszcze w tym roku. 

Warto dodać, że w tym roku również na okres zimowy zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na całym odcinku drogi wojewódzkiej. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie przyszłego roku - pisaliśmy o tym tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-27 22:11:19
jula: "Parking" na remontowanej drodze.Czy wiślański magistrat, wraz ze Strażą Miejską, podejmują interwencje w tej sprawie?" Niestety żadne !!!!!!!!!!! I tu z wypowiedzią Burmistrza nie można się zgodzić. Mówi,ze za ten stan rzeczy odpowiada wykonawca,ale Panie Burmistrzu w soboty i niedziele tam samochody stoją,pracy w tych dniach niema.Więc chyba odpowiedzialność za porządek w mieście powinny brać odpowiednie służby.W pewny piątek jak zaczęły stawać ta samochody mozna było zauważyć straż miejską,która dawała za wycieraczki kartki,nie każdemu,może strażnik decydował komu dać po rejestracji samochodu,nie wiemy czy to były mandaty czy życzenia z pozdrowieniami od władz Wisły dla przyjezdnych.W sobotę i niedziele a potem w następne weekendy przyjezdni pokonali wislańską straz miejską i władze,wygrali z nimi jak zawodowcy z amatorami.Już bez problemu parkowali.Nawet w tygodniu można było zauważyć pojedyncze samochody zaparkowane w tym miejscu i nie tylko w tym.Ogólnie przez przyjezdnych jest przyjęte i często się słyszy,ze Wisła jest najlepszą miejscowością w której można łamać każdy przepis,nie tylko drogowy.Tylko szkoda,ze mogą tego dokonywać tylko przyjezdni a mieszkańcy muszą cierpieć.No ale wszystko ma swój koniec,jest nadzieja,że nadejdą takie dni,kiedy będzie się szanować tych z których podatków się miasto,straż miejska,itp utrzymuje.
2020-08-28 07:14:08
Szantrapa: Niech co 10 metrów postawią bezużyteczne ławki z USB.
2020-08-28 13:43:51
Gigi13: Ściazka rowerowa ok jestem za :)
2020-08-29 07:41:23
dxi: Straż Miejska daje mandaty tylko miejscowym.przyjezdnych się boją
2020-08-29 07:44:28
dxi: Lepiej jakby zaczęli pilnować dzieci przechodzących przez drogę do szkoły i z powrotem.
2020-08-29 07:45:28
dxi: Lepiej jakby zaczęli pilnować dzieci przechodzących przez drogę do szkoły i z powrotem.
2020-08-29 07:46:41
dxi: A remont drogi oby się skończył za 3 lata
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: