Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: rusza klub dla seniorów

Na wczorajszej (28.11) sesji Rada Miasta Wisła podjęła uchwałę w sprawie powołania "Klubu Senior+". Będzie on prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Na otwarcie klubu nie będzie trzeba długo czekać. - W grudniu planujemy uruchomić Klub Seniora na piętrze budynku dworca. Będziemy też udostępniać ten obiekt dla naszych stowarzyszeń - senioralnych, ale nie tylko - mówił na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej burmistrz Tomasz Bujok.

Jego siedziba będzie się mieścić w budynku dworca kolejowego. - Jest tam kuchenka, pokój dzienny, salka do ćwiczeń. To nie są specjalnie duże pomieszczenia, maksymalnie 4 x 4 metry. Jest jednak sala, na której mogą odbywać się warsztaty, spotkania większej ilości osób. Jest to mniej więcej odwzorowanie byłej poczekalni na dworcu PKP. Myślę, że jest to miejsce dla mniej więcej siedemdziesięciu osób - opisywał pomieszczenia burmistrz Wisły.

Zadaniem klubu ma być motywowanie seniorów do "samopomocy i działań wolontarystycznych na rzecz innych" - czytamy w karcie informacyjnej, którą otrzymali radni przed głosowaniem. Jego funkcjonowanie ma przyczynić się do poprawy życia tej grupy wiekowej i zapewnić im wsparcie adekwatne do potrzeb.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: