Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła rozpoczyna rok jubileuszowy. "Chcemy, by świętowało całe miasto"

Koncertem noworocznym, który odbędzie się już w ten weekend, Wisła rozpocznie obchody jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich. Najważniejsze wydarzenia jednak zaplanowane zostały na okres wakacyjny.

- 60 lat - to może nie robi tak dużego wrażenia w porównaniu do miast, które świętują 100-lecie, 500-lecie czy nawet większe jubileusze, dla nas jest to jednak duża okazja do świętowania. Dużo w Wiśle się od tych 60. lat wydarzyło i przy tej okazji jesteśmy w stanie wiele rzeczy uwypuklić. Zależy nam jednak na tym, aby te obchody nie były stricte urzędowe, tylko żeby świętowało całe miasto - przedsiębiorcy, hotelarze, gastronomia, branża narciarska, różne stowarzyszenia, kluby sportowe - mówił na konferencji prasowej Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Wisła.

W ramach obchodów jubileuszowych zaplanowanych zostało siedem głównych wydarzeń, a każde z nich ma podkreślać jedną cechę charakteryzującą Wisłę oraz jej mieszkańców. I tak kolejno w pierwszy weekend czerwca odbędzie się Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha "Granatowe Góry" (pod hasłem "Słowo"), w ostatni weekend czerwca zaplanowane zostały Dni Wisły wraz z festiwalem miast partnerskich ("Źródła"), a dokładnie 9 lipca miasto włączy się w uroczystości związane ze stuleciem schroniska na Stożku, które jest najstarszym w polskich Beskidach ("Góry"). Kolejne wydarzenia to Tydzień Kultury Beskidzkiej, który odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia ("Tradycja"), dożynki - ostatni weekend sierpnia ("Praca") oraz Mistrzostwa Polski w biegu na skocznię - pierwszy weekend września ("Ruch"). Ostatnim wydarzeniem jubileuszowym będą odbywające się w okresie świąteczno-noworocznym - pod hasłem "Tolerancja" - Ekumeniczne Koncerty Kolęd.

- Do każdego z tych haseł dołączać będą też inne wydarzenia - sportowe, okołoturystyczne, kulturalne, folkloralne, słowem te, na których Wisła zawsze się opierała. Opracowujemy specjalną stronę internetową poświęconą obchodom, na której będzie kalendarz wszystkich, również tych drobniejszych wydarzeń - dodał Papierzyński.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: