Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła przejęła dworzec

Ponad dwuletnie zabiegi władz miasta Wisły i burmistrza Jana Poloczka przyniosły wreszcie oczekiwany skutek. W czwartek podpisano akt notarialny, który mówi, że Gmina Wisła staje się właścicielem dworca kolejowego w centrum miasta oraz blisko hektarowego terenu wokół.

O staraniach władz miasta o przejęcie niszczejącego budynku dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, wraz z przylegającymi terenami, informowaliśmy już wielokrotnie. Zobacz materiały: Za ile Wisła kupi dworzec
Samorządy chcą dworce
Będzie dworzec, będą zmiany

Miasto było przygotowane na zakup obiektu od dawna, po negocjacjach burmistrza Poloczka z PKP cena została ustalona na poziomie 500 000 złotych, a Rada Miasta wyraziła zgodę na jego zakup. Sprawa się jednak przeciągała, ale na szczęście znalazła swój finał 20 listopada, podpisaniem aktu notarialnego. Z tego się bardzo cieszę, bo poświęciłem temu trochę czasu, żeby to się stało. Myślę, że był to dobry kierunek dla Wisły i nowe władze, mam nadzieję, ten dobry moment i decyzję wykorzystają dla tego, żeby się nasze miasto rozwijało dalej. - komentuje Jan Poloczek burmistrz Wisły.

Przypomnijmy, miastu zależało na przejęciu budynku, aby móc o niego zadbać. Jednak dla gminy niemniej ważne było przejęcie terenu i innych budynków wokół stacji kolejowej. To z powodu konieczności wyprowadzki z Domu Zdrojowego straży miejskiej. Trwający od kilku miesięcy remont biblioteki w Wiśle wymusza zmianę lokalizacji dla strażników. W miejscu, gdzie teraz znajdują się ich biura, powstanie szyb windy.

posłuchaj

Myśmy już wcześniej od PKP dzierżawili tereny i budynek, to jest kwestia dni, kiedy straż miejska przeprowadzi się do nowych pomieszczeń. - dodaje Poloczek

Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: