Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: postanowienia radnych

W trakcie sierpniowej sesji Rady Miasta Wisła burmistrz otrzymał promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Otrzymane pieniądze zostaną wykorzystane na przeprowadzenia remontu zniszczonej drogi Towarowej w Wiśle.

Radni w czasie trwania sesji obradowali m.in. nad zmianą Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Wisła oraz wprowadzenia zmian w budżecie Wisły na 2018 rok. Zmieniono również uchwałę z dnia 2011 roku, w sprawie wysokości opłaty miejscowej. Zgodnie z nowymi postanowieniami, dodane zostały obiekty inne, niż hotelarskie, ale świadczące usługi hotelarskie, w związku z czym pojawia się konieczność odprowadzania opłaty miejscowej.

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru miasta „Wisła Skolnity W”. Projekt planu obejmuje obszar o powierzchni około 34 ha, na którym obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Wisła Centrum- Skolnity", który uchwalony został przez Radę Miasta Wisła uchwałą Nr w 2012 roku. Potrzeba opracowania planu wynika ze zgłoszonego wniosku zainteresowanej strony, dotyczącego umożliwienia budowy wieży widokowej wraz z platformami i poszerzenia zasięgu terenów przeznaczonych pod budowę parkingów na terenie wyciągu „Skolnity”.

Na koniec sesji przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski wraz z radnymi i burmistrzem miasta Tomaszem Bujokiem, podziękowali za wieloletnią współpracę Pani Grażynie Szalbot pracownikowi biura Rady Miasta Wisła, która została zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

 

JŚ/red.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: