Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stalmacha w Kaczycach rozbudowana

Zakończyła się realizacja prac związana z projektem „ rozbudowa drogi powiatowej 2624 S – ul. Stalmacha w Kaczycach na odcinku ok. 0,8 km od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do granicy z miejscowością Pogwizdów”.

W ramach prac wykonano miejscową wymianę konstrukcji jezdni, ułożono nową nawierzchni jezdni na przebudowywanym odcinku. Przebudowano także skrzyżowanie ulic Stalmacha i Morcinka na skrzyżowanie typu „T”.

Zadanie polegało także na budowie skomunikowanych ze sobą dwóch zatok autobusowych w rejonie skrzyżowania z drogami gminnymi – ul. Kolonii i ul. Ogrodową oraz dwóch zatok autobusowych w ciągu ul. Konopnickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego i ul. Słoneczną wraz z wykonaniem dojść. Powstał także prawostronny chodnik oraz wykonano lewostronne pobocze wzdłuż ul. Stalmacha.

Ponadto zadanie obejmowało, przebudowę odwodnienia drogi, wymianę przepustu w rejonie stacji benzynowej MARZOLL, doświetlenie przejść dla pieszych, przebudowę kolidujących sieci energetycznej, oświetlenia ulicznego i teletechnicznej , uporządkowanie ruchu poprzez wprowadzenie zmienionej stałej organizacji ruchu na rozbudowanym odcinku ul. Stalmacha.

- Wartość zadania wyniosła ok. 2,78 mln zł, z czego 117.585 zł stanowi dofinansowanie z budżetu Państwa ze środków rezerwy subwencji ogólnej, 578.000 zł stanowi pomoc finansowa udzielona przez Gminę Zebrzydowice, pozostała kwota w wysokości 2.084.415 zł sfinansowana została z budżetu Powiatu – podsumowuje Starosta Cieszyński Janusz Król.


(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-24 06:55:23
melon1983: i 3 busy jednego dnia liinea trans jak czlowiek ma sie dostac do cieszyna tym sie nie chwala
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: