Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: pościg za kierowcą pod wpływem alkoholu a to nie wszystko

38 –latek w Wiśle uciekał przed policją – nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Okazało się, że to nie jedyne jego „przewinienia”… grozi mu aż 5 lat więzienia.

 

Policjanci cieszyńskiej drogówki  patrolowali między rejon drogi wojewódzkiej w Wiśle Malince. Patrole miały związek ze zgłoszeniami dotyczącymi nielegalnych rajdów samochodowych na terenie Wisły.

-  Po godzinie 20 podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego seatem. Kierowca, zamiast zwolnić, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Nie zareagował najpierw na sygnały zatrzymania podane przez policjanta, który, żeby nie zostać potrąconym, musiał ratować się ucieczką, a następnie na sygnały świetlne i dźwiękowe podczas pościgu. Policjanci natychmiast ruszyli za nim, i już po kilkusetmetrowym pościgu, zatrzymali go – opisuje przebieg zdarzenia oficer prasowy cieszyńskiej policji st. asp. Krzysztof Pawlik. Jak się okazało w pojeździe znajdowały się jeszcze cztery osoby w tym czteroletnie dziecko.

- Kierującym okazał się 38-letni mieszkaniec Cieszyna. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, z to posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo prowadził pojazd mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Pawlik

Jak się okazało, 23-letnia pasażerka pojazdu posiadała przy sobie nieznaczną ilość narkotyków. Mundurowi w trakcie kontroli zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu w związku z zagrożeniem w ruchu drogowym oraz zabezpieczyli go na policyjnym parkingu na koszt właściciela.

Czyny, których się dopuścił młody mężczyzna, zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-25 10:06:10
tanker: Ciekawe kiedy policjanci sami od siebie bez zgłoszeń od obywateli zaczną patrole w wieczornych i nocnych porach na przełęczy Salmopolskiej i Kubalonce? Rajdy odbywają się tam każdy weekend, a gdy spadnie śnieg to każdy dzień. Oni jednak wola udawać, że problemu nie widzą a nocne patrole przesiadują w samochodach z wyłączonymi wszelkimi światłami na bocznych dróżkach. Chyba każdy, kto jeździ w nocnych godzinach widział takie sytuacje. No chyba, że ja mam takie szczęście, że kiedy ich mijam to oni akurat wtedy zawsze mają przerwę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: