Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: Organizacja ruchu na FIS Grand Prix Wisła 2015

Już jutro, tj. 31 lipca w piątek w Wiśle rozpoczynają się zawody w skokach narciarskich FIS Grand Prix Wisła 2015. W tym czasie w Wiśle należy spodziewać się utrudnień na drogach i zmian w organizacji ruchu.

Na widzów czekają sportowe emocje i nowa trybuna [Pisaliśmy: Nowa trybuna na skoczni ] a na kierowców utrudnienia. Jak informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP, tak jak w poprzednich latach przed rozpoczęciem konkursu zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. - Od około 18.00 do zakończenia zawodów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki – podaje.

Jeśli wybieramy się na skoki samochodem, zwróćmy uwagę, po której stronie skoczni parkujemy. To istotne, bo po zawodach kierowcy od strony Wisły będą mogli jechać tylko do Wisły, a ci od strony Szczyrku - do Szczyrku: - Po zakończeniu zawodów zmotoryzowani, którzy zaparkowali swoje samochody przed skocznią (od strony centrum Wisły) nie będą mogli jechać w kierunku Szczyrku. Kierowcy będą musieli kierować się do centrum miasta i dalej jechać drogą 941 w kierunku do Katowic. To samo dotyczy kierowców, którzy zaparkowali auta po drugiej stronie skoczni. Nie będą mogli oni jechać w kierunku centrum miasta. Policjanci będą wszystkich kierować na drogę do Szczyrku – informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Jak dodaje oficer prasowy, w rejonie skoczni ruch pojazdów w obie strony zostanie przywrócony, gdy większość kibiców opuści obiekt oraz kierowcy pojazdów wyjadą z parkingów. Policjanci zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

Rozkład jazdy autobusów na Mistrzostwa

Rozmieszczenie parkingów w Wiśle:

Pisaliśmy:
Będą skoki i utrudnienia
Wisła światłami zablokowana

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-30 21:43:23
Przepierón: Możecie organizować ruch jak chcecie i tak to nic nie pomoże. Wybudowaliście skocznie w pośpiechu i bez pomyślunku na zadupiu i bez parkingów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: