Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: ogólnodostępny alkomat

Pojawił się kolejny ogólnodostępny alkomat w powiecie cieszyńskim, tym razem urządzenie zamontowano w wiślańskim komisariacie. Od teraz każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Nowoczesny Alkomat AL-4000, to urządzenie stacjonarne przeznaczone do użytkowania w miejscach publicznych. Alkomat został zakupiony i przekazany przez władze samorządowe miasta Wisły. Całkowity koszt zakupu sprzętu to 2990 zł.

Zakup urządzenia zainicjował dzielnicowy wiślańskiego komisariatu sierż. szt. Bogusław Bury, który zauważył taką potrzebę ze strony ludzi , głównie turystów, którzy przychodzili do komisariatu sprawdzić stan trzeźwości. - Chcieli być pewni, że zgodnie z prawem mogą zasiąść za kierownicą pojazdu. To urządzenie na pewno służyć będzie społeczeństwu, ale też ułatwi pracę policjantom, którzy każdego dnia przeprowadzali nawet kilkadziesiąt takich badań – mówi asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Urządzenie zamontowane jest w poczekalni komisariatu w Wiśle. Do alkomatu zakupione zostały również niezbędne ustniki oraz przekazane materiały promujące trzeźwość wśród kierowców. - We współpracy z Policją podejmujemy wspólne działania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców i turystów. Alkomat to kolejny krok w tym kierunku. Jestem przekonany, że możliwość zbadania swojego stanu trzeźwości, zachęci kierowców, by zanim wsiądą za kółko, sprawdzą czy mogą prowadzić pojazd, a wiadomo, że im mniej nietrzeźwych na drodze, tym bezpieczniej – powiedział Burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Beaty Stebel przekazał urządzenie komendantowi Komisariatu Policji podkom.Tomaszowi Domagale.

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-31 18:57:38
panadam: A gdzie jeszcze są ogólnodostępne?
2019-01-02 18:15:27
hajot114: Taki sam jest w Skoczowie w komisariacie, A cena ? :) nawet sporo się nie różni :p https://allegro.pl/oferta/alkomat-zarobkowy-barowy-al-4000-ustniki-5161671911
2019-01-02 18:18:51
hajot114: Szczerze to w każdym komisariacie, oraz nie tylko, powinny być tego typu urządzenia. Choć z drugiej strony, wiesz że wypiłeś, to nie planuj jazdy :) a takie zabawy, idę na piwo a za godzinę sprawdzę czy mogę jechać to szkoda gadać ... Popieram inicjatywę montażu tych urządzeń ;) Nie jeden czai się żeby iść i dmuchnąć w okienku a tak, ma pewność czy może jechać czy nie :) Bez zbędnego spowiadania się dyżurnemu czego raz byłem świadkiem w Cieszynie ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: