Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Mnichu palił się komin i zderzyły się samochody - spokojnie, to tylko ćwiczenia strażaków

W piątek (28.12.2018) do strażaków z powiatu cieszyńskiego dotarło zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w kominie. Jednostki udały się do Mnicha na ulicę Słoneczną, gdzie podjęte zostały odpowiednie działania.

Oficer Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu w piątek (28.12.2018) o godzinie 16:35 odebrał zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Zdarzenie miało miejsce w jednym z budynków zlokalizowanych przy ul. Słonecznej w Mnichu - o dojeździe zastępów OSP Mnich i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono treść zgłoszenia, mieszkańcy ewakuowali się z budynku przed przybyciem JOP. Ratownicy ze względu na bardzo silne zadymienie prowadzili wygaszanie pieca z zastosowaniem sprzętu Ochrony Dróg Oddechowych. Po wygaszeniu pieca ratownicy przystąpili do gaszenia i czyszczenia przewodu. Na miejsce dotarły również zastępy JRG Skoczów. Komin sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, budynek został przewietrzony i poddany pomiarom na obecność tlenku węgla - informują strażacy z OSP Mnich. Działania na miejscu zdarzenia trwały około 1,5 godziny.

Z kolei w sobotę (29.12.2018) strażacy na ulicy Kopernika w Mnichu, gdzie zgodnie ze sgłoszeniem miało dojść do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu dostawczego, przewożącego rozpuszczalnik. W wyniku wypadku miało dojść do uszkodzenia gazociągu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wydobyli osoby poszkodowane z samochodów przy użyciu sprzętu hydraulicznego, zneutralizowali wyciek rozpuszczalnika oraz zabezpieczyli lądowisko dla helikoptera LPR - Powyższe działania prowadziliśmy w związku z corocznymi Ćwiczeniami Komendanta Gminnego ZOSP RP w Chybiu. Ćwiczenia te miały za zadanie doskonalenie posiadanych umiejętności, doskonalenie współpracy między ratownikami OSP jednostek gminy Chybie - pinformowali strażacy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: