Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: kiedy powrót utrudnień?

Po zimowej przerwie, na wiosnę znów mają ruszyć prace remontowe przy drodze wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Kiedy dokładnie kierowcy znów spotkają się z ruchem wahadłowym?

- Inwestycja ma ruszyć nie wcześniej jak 15 marca. Obecnie procedowane są decyzje o zatwierdzeniu organizacji ruchu, chociaż zgodnie z umową prace mają się rozpocząć 1 kwietnia. Jeśli jednak uda się szybciej załatwić wszystkie potrzebne dokumenty, to wykonawca wejdzie na teren wcześniej - mówił dziś (19.02) na konferencji prasowej Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Czy należy się spodziewać poszerzenia obszaru, na którym będą przeprowadzane roboty drogowe? - Namawiam zarówno Zarząd Dróg Wojewódzkich, jak i wykonawcę, aby oddawał do użytku już remontowane odcinki, "na gotowo". Chodzi o to, aby w przypadku utrudnień na jednym odcinku, nie tworzyć ich na innym, zwolnić mieszkańców z problemów. Mam nadzieję, że harmonogram będzie uwzględniał te uwagi - dostałem informację, że go otrzymam i będę mógł go upublicznić - zaznaczał włodarz miejscowości.

Szczególnie istotne jest wyremontowanie mostów na terenie Wisły. - Jeden jest już na ukończeniu [w Wiśle-Gahurze - dop. red.], a w tym roku ma być przebudowywany drugi, który znajduje się na wysokości Hotelu Gołębiewski. Powstanie tam tymczasowy most zastępczy, ten obecny jest do rozbiórki. Te obiekty były w tak fatalnym stanie, że groziłoby im ograniczenie tonażu ruchu do 12-15 ton. To mogłoby spowodować paraliż gospodarczy naszej miejscowości i innych, które korzystają z tego dojazdu - podkreślał Bujok.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-18 21:03:46
Baciar: Dwupas miałby sens gdyby leciał od Ustronia do Wisły i dalej tak żeby z niego było kilka zjazdów do Wisły. Ustroń na wysokości Manhattanu chce zrobić jeden pas, jeżeli dalej będą 2 pasy to i tak to nic nie na bo na moście przy hotelu Gołębiewski wszystko stanie. Jedyny pożytek z tego będzie wizualny, że samochody będą stały na dwóch pasach w korku do "Gołębia" i korek będzie miał długość np. 500 metrów a nie 1 kilometra na jednym pasie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: