Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: góra Bukowa z nowym planem zagospodarowania

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta Wisła radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego góry Bukowa. Burmistrz Tomasz Bujok przyznaje jednak, że nie mają one związku z powstającymi tam apartamentowcami.

Uchwała nie została podjęta większością głosów - od głosu wstrzymało się troje radnych, a dwóch było przeciwko. Jednym z nich był Jan Szalbot. - Wydaje mi się, że uchwalając plan zagospodarowania przestrzennego do tego obszaru, powinno się zmienić studium, żeby nie było w przyszłości problemów - uzasadniał swój wybór.

Do wypowiedzi radnego odniósł się włodarz "Perły Beskidów". Podkreślał, że zmiany w planie zagospodarowania zostały pozytywnie zaopiniowane przez organy nadzorujące, a zajmie się nim także wojewoda. - Procedowanie tego planu dotyczy połączenia terenem inwestycyjnym wąskiej działki pomiędzy drogą a już zainwestowanym obiektem i zmiany, czyli wycięcia drobnego elementu budownictwa mieszkalnego na którym kiedyś, dawno, stał mały drewniany domek - tłumaczył Bujok.

Szef wiślańskiego samorządu przyznał też, że inwestor odpowiedzialny za powstające apartamentowce nie planuje dalszych działań na tym terenie. - Tą zmianą planu nie wpływamy na drugą inwestycję, która budzi dużo kontrowersji. Ona nie daje możliwości rozbudowy infrastruktury w większym zakresie, niż ta która powstała. Z tego, co wiem, inwestor nie chce budować niczego więcej na tym obszarze, który objęty jest zmianą planu zagospodarowania przestrzennego - zaznaczał.

Nagranie sesji, która odbyła się 1 października, dostępne jest tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-05 21:13:23
maykel: Wyciąć Bukową w pizduuuu, i koniecznie zatrudnić kolejnych urzędasów do grzania stołków. Ot, plan idealny ;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: