Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła czeka na 2 miliony

Najprawdopodobniej dopiero na następnej sesji Rady Sejmiku Województwa Śląskiego zapadnie uchwała przekazująca środki na modernizację skoczni w centrum Wisły. Chodzi o 2 miliony złotych, które Ministerstwo Sportu przekaże na ten właśnie cel.
Rozbudowa skoczni w centrum miasta odwleka się już od kilku miesięcy. Zobacz materiały Madonna a skocznie w Wiśle
 
W skrócie chodzi o to, że przetarg na renowację zniszczonego obiektu sportowego dawno temu został już rozstrzygnięty, firma może wejść na plac budowy, jednak nie nastąpi to do czasu, kiedy Wisła nie będzie miała zagwarantowanych środków na inwestycję. Tych przez wiele miesięcy widać nie było, ale szanse są. Zobacz materiał Gluza – będą środki skocznie.

Ministerstwo Sportu miało przekazać specjalną dotację dla samorządu wojewódzkiego, a ten miał je dalej przekazać Wiśle. Jeszcze to nie nastąpiło, ale wszystkie rozmowy już są na ukończeniu, także deklaracje z ministerstwa są już na piśmie. Mam nadzieję, że projekt tej uchwały będzie przez radnych wojewódzkich głosowany na sesji październikowej – podkreśla burmistrz Wisły Jan Poloczek.
 
Jeśli tylko radni podejmą stosowną uchwałę, roboty na skoczni się rozpoczną. W tym roku jednak będzie on mniejszy niż zakładano. Gors prac zaplanowano na wiosnę i lato przyszłego roku. Jak zakłada Poloczek, prace powinny być ukończone w czerwcu 2014 roku. Jednak nawet jeśli się przesuną, to liczył się będzie efekt, że modernizacja została przeprowadzona. - mówi włodarz miasta.
 
 
Według projektu w centrum Wisły mają powstać trzy najmniejsze skocznie treningowe – K10, K20 oraz K40. Przebudowę wyceniono na niespełna 3 miliony złotych. Milion pochodzi z samorządu województwa śląskiego, z programu budowy obiektów sportowych, dwa kolejne miliony da ministerstwo.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: