Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: budżet na 2020 uchwalony

Na dzisiejszej (19.12) sesji Rady Miasta Wisła radni przyjęli projekt budżetu na przyszły rok. Decyzję podjęto jednogłośnie.

Jak wynika z projektu uchwały (który dostępny jest tutaj - LINK), gmina ma zakończyć bieżący rok z nadwyżką finansową w wysokości 600 tys. zł. Środki te mają zostać przeznaczone na wykup papierów wartościowych.

W trakcie sesji żaden z radnych nie zabrał głosu w dyskusji nad projektem. Warto jednak przypomnieć słowa burmistrza Tomasza Bujoka, który na temat budżetu wypowiadał się podczas ostatniej konferencji prasowej. - Spięliśmy budżet bez konieczności zaciągania kolejnych zobowiązań, nie mamy deficytu. Nie wiemy jednak, co się wydarzy w przyszłym roku. Teoretycznie prognozy są optymistyczne - z Ministerstwa Finansów dostaliśmy prognozowany wzrost dochodu z PIT-ów na konkretnym poziomie, natomiast zobaczymy, czy on rzeczywiście będzie. Mam pewne obawy co do tego. Jeśli chodzi o środki na realizację inwestycji, to z pewnością będą mniejsze - analizował.

Dużym zmartwieniem dla Wisły czy Ustronia może być także planowane wprowadzenie ustawy, według której aż 70% wpływów z opłaty miejscowej czy uzdrowiskowej miałoby wpływać do budżetu państwa. Szerzej o tym pisaliśmy w tekście: Burmistrz Wisły: koszty prowadzenia miasta rosną

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: