Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła - budynek w ogniu

Pożar budynku jednorodzinnego w Wiśle. Na szczęście mieszkańcy w tym czasie znajdowali się na zewnątrz.

Do pożaru budynku jednorodzinnego w Wiśle przy ulicy Głębokiej doszło w niedzielę (6.11.2011) nad ranem o godzinie 5.29.

- W działaniach brało udział 8 zastępów – informuje portal ox.pl Michał Swoboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

W chwili przybycia Straży Pożarnej cały budynek znajdował się w ogniu. - Podano trzy prądy wody. Dwa na palący się budynek, jeden w obronie na budynek gospodarczy za stodołą, który znajdował się w niedużej odległości. W budynku na szczęście nie było nikogo, wszyscy mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz – dodaje rzecznik prasowy PSP. 

Kolejne jednostki po dojechaniu na miejsce zdarzenia podały dodatkowo dwa prądy wody.  Dwóch ratowników wyposażonych w sprzęt do ochrony dróg oddechowych doprowadziło do lokalizacji pożaru, a następnie ugaszenia go. 

- Konieczne okazało się dowożenie wody z cieku wodnego oddalonego o około 1,5 km od miejsca pożaru. To zadanie realizowały jednostki, które na miejsce przybyły w drugiej fazie. Po ugaszeniu pożaru konieczna okazała się również częściowa rozbiórka domu. Rozbiórce uległ: dach, kominy, część stropu drewnianego – informuje M. Swoboda. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: