Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła. Basen miejski popularniejszy niż przed rokiem

Wiślański magistrat podsumował drugi rok działalności basenu miejskiego przy ul. Olimpijskiej. Spółce zarządzającej obiektem udało się obniżyć koszty jego dziennego utrzymania przy wzroście ilości osób go odwiedzających.

Jak wynika z opracowania, które Radzie Miejskiej przesłał prezes spółki Michał Dąbrowski, przychody ze sprzedaży w porównaniu z 2021 rokiem wzrosły o blisko 120% - łącznie w okresie od czerwca do sierpnia wyniosły one ponad 930 tys. zł. - Należy w tym miejscu podkreślić, iż skrupulatnie odnotowaliśmy ilość "dni basenowych" w tym sezonie i było ich łącznie 16. Jako dni basenowe traktujemy dni z temperaturą powyżej 25 stopni Celsjusza, względem blisko 35 dni w sezonie 2021 - podkreśla Dąbrowski w dokumencie.

 

Kluczowym zadaniem zarządu spółki były negocjacje cenowe z dostawcami dóbr i usług niezbędnych do funkcjonowania obiektu. - Część firm obligatoryjnie musi obsługiwać baseny, gdyż wymaga tego utrzymanie gwarancji na zainsalowane w obiekcie urządzenia. Każda bez wyjątków firma przesłała na ręce zarządu informacje o wzroście cen swoich produktów lub usług średnio od 30 do 100% - podkreśla Dąbrowski.

Jak dodaje, mogłoby to spowodować wzrost kosztów bieżących o około 50%, czyli 300 tys. zł. - Efektem tych działań [optymalizacji kosztów - dop.red.] jest utrzymanie większości pozycji kosztowych na poziomie sprzed podwyżek i obniżenie cen średnio od 10 do 30% (...). Średni dzienny koszt pracy obiektu w pełnym sezonie w ujęciu rok do roku spadł z 10 tys. zł do około 6 800 zł - zaznacza prezes spółki.

Jak niedawno mówił nam burmistrz Tomasz Bujok, dobre zarządzanie obiektem pozwoli go wykorzystać w sezonie zimowym na lodowisko. Pisaliśmy: Wisła myśli o oszczędnościach. "Nie ma samorządu, który przed tym nie truchleje"

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: