Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczorny pożar tartaku

Groźny pożar wybuchł wczoraj wieczorem w Wiśle. Paliły się zabudowania tartaku w Malince.
Strażacy o pożarze informację otrzymali po godzinie 20.20. Palił się tartak w Wiśle Malince na ulicy Niedźwiedziej. Na miejscu w sumie działało 11 zastępów straży pożarnej. Paliła się kotłownia w budynku stolarni, pożar rozprzestrzeniał się na poddasze budynku, w którym znajdowało się siano. Wpierw OSP z Malinki rozpoczęło gaszenie palących się trocin w budynku. Po dotarciu kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody na palącą się konstrukcję stolarni oraz na poddasze. – relacjonuje Michał Swoboda rzecznik PSP w Cieszynie.
 
Pożar udało się zlokalizować i ugasić. Siano nie uległo spaleniu, strażacy następnie rozebrali nadpaloną konstrukcję drewnianą. Działania na miejscu zakończono przed północą.
Jak dodaje Swoboda – przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zapalenie się trocin znajdujących się przy piecu CO. Wstępne szkody po pożarze oszacowano na 20 tysięcy złotych. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.
 
Także wczoraj wieczorem strażacy zostali wezwani do Dębowca. Tam w domu jednorodzinnym doszło do podczadzenia. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy jednej osobie, która omdlała w łazience. Strażacy wykonali pomiar tlenku węgla, urządzenie pomiarowe wskazywało podwyższony poziom na piętrze budynku. Na parterze już go nie było. Mieszkanie zostało przewietrzone, zamknięto także dopływ gazu do budynku – mówi Swoboda. W budynku znajdowały się jeszcze dwie osoby, ale bez objawów zatrucia.
 
JB
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: