Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wieczór z Zemstą Nietoperza

Jeszcze kilka godzin przed rozpoczęciem Wieczoru z ''Zemstą Nietoperza'' straszył deszcz i chmury, pogoda okazała się jednak łaskawa na czas występów - było pięknie i słonecznie. Jak co roku nie zawiedli też melomani.

Co roku Preludium festiwalu Viva il Canto odbywa się na przepięknym dziedzińcu kończyckiego zamku: – Piękna scena, cudowni artyści  i budujące niezwykły klimat otoczenie naszego zamku sprawia, że co roku dziedziniec zapełnia się spragnionymi dobrej muzyki słuchaczami – mówi Małgorzata Guz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

W tym roku w ramach festiwalowego preludium na deskach sceny w Kończycach zagościł  J. Strauss - Wieczór z ''Zemstą Nietoperza''. 

Wyróżnikiem zebrzydowickiej imprezy jest, co podkreślają wszyscy, zarówno organizatorzy jak i sami artyści - wspaniała publiczność, która gromko oklaskiwała wykonawców, a byli nimi tym razem Orkiestra CAMERATA IMPULS Soliści: Leokadia Duży, Sabina Olbrich - Szafraniec, Bogdan Kurowski, Hubert Miśka, Włodzimierz Skalski, Feliks Widera, Dyrygent - Małgorzata Kaniowska, Narrator - Małgorzata Mendel.

Gośćmi specjalnymi tegorocznego koncertu były dwie mieszkanki gminy Zebrzydowice Emilia Rabczak oraz Dominika Kozak, które również zachwyciły pięknym śpiewem, a wkrótce będzie można je zobaczyć w jednym z telewizyjnych talent show.

Sam Festiwal Viva il Canto, po zimowej edycji w ubiegłym roku, tym razem odbędzie się w październiku (wkrótce opublikujemy więcej szczegółów).

(red)
źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: