Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wieczór poezji na UTW - Cieszyńska Studnia Literacka

W poniedziałek (03.12.2018) w kawiarni Kornel i przyjaciele odbyło się kolejne spotkanie sekcji miłośników sztuk wszelakich cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem na spotkanie zawitali przedstawiciele Cieszyńskiej Studni Literackiej, którzy odczytali poezję Leśmiana.

- Jesteśmy grupą osób piszących oraz sympatykami poezji i prozy. Wywodzimy się z różnych środowisk zawodowych i literackich (…) są wśród nas także miłośnicy gwary, reprezentujący środowiska regionalne. Niezależnie od naszych preferencji względem gatunków literackich łączy nas jedno – upodobanie czytania oraz chęć utrwalania chwil, obserwacji, przeżyć, emocji, słowem pisanym – przedstawiali swoją organizację członkowie Cieszyńskiej Studni Literackiej.

Wieczór poetycki przebiegał w przyjaznej atmosferze. Poeci i miłośnicy poezji siedzieli blisko siebie, z uwagą słuchają fragmentów twórczości Leśmiana. W trakcie wydarzenia nie zabrakło również poezji, która wyszła spod pióra członków Cieszyńskiej Studni Literackiej. Przytoczono również opinie innych artystów (m.in. Tuwima, czy Wiktorowicz) dotyczące artysty, którego twórczość stała się motywem przewodnim spotkania.

Cieszyńska Studnia Artystyczna już nie po raz pierwszy prezentowała swoje dzieła oraz odczytywała utwory poetów, którzy weszli do kanonu literatury, w trakcie wieczorku poetyckiego. W 2017 roku ukazała się antologia twórczości cieszyńskich poetów, a ich spotkania odbywają się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie w każdą trzecią środę miesiąca od godziny 16.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: