Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Więcej powołań niż w styczniu

Puchar Świata, po niemal miesięcznej przerwie, ponownie zawita do Zakopanego. Polacy otrzymali dodatkowe konkursy, zastępując chińskie Zhangjiakou z powodu pandemii koronawirusa. Tym razem zobaczymy w akcji liczniejszą reprezentację biało-czerwonych niż jak miało to miejsce w połowie stycznia na Wielkiej Krokwi, gdyż powołania na najbliższe zmagania otrzymało 11 zawodników.

Opiekunowie polskich skoczków nie wykorzystali kwoty krajowej podczas styczniowych zmagań, ponieważ część biało-czerwonych otrzymała powołania na Puchar Kontynentalny w Innsbrucku, aby tam walczyła o  dodatkowe miejsce w Pucharze Świata. Teraz również nie wykorzystamy kwoty krajowej, gdyż dwa miejsca pozostaną bez obsady, ale w akcji zobaczymy znacznie liczniejszą grupę reprezentantów Polski -  powołania otrzymało 11 zawodników.

Zmagania na Wielkiej Krokwi rozpoczną się w piątek, kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego. W Zakopanem zobaczymy m.in. zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego na czele z Piotrem Żyłą, który obecnie zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Powołania otrzymali również Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Tomasz Pilch.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: