Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierowcy radzą sobie z trudnymi warunkami na drogach

W powiecie cieszyńskim zapanowała zimowa aura. To co cieszy miłośników białego puchu, może być jednak prawdziwym utrapieniem dla kierowców. Od niedzieli (07.01) warunki na drogach nie są łatwe, jednak na szczęście policja nie odnotowała żadnego wypadku.

Od niedzieli poruszanie się po drogach w regionie nie jest łatwe. Marznący deszcz i śnieg dają się kierowcom we znaki. Czytelnicy zgłaszali nam, że w szczególnie trudnej sytuacji znalazły się ciężarówki, które miały problemy z podjazdem (m.in. trudnym miejscem są okolice wiaduktu w Międyświeciu). Niewielkie problemy pojawiły się m.in. na ulicy Katowickiej w Cieszynie, na szczęście sytuację udało się szybko opanować. Policja w powiecie cieszyńskim nie odnotowała ani jednego zdarzenia drogowego, związanego z pogodą.

Dobry bilans drogowy nie zwalnia nas jednak z zachowania szczególnej ostrożności - Warunki pogodowe obecnie panujące na drogach naszego powiatu są bardzo trudne i wymagają od kierujących odpowiednich działań, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem odpowiednio przygotować samochód - odśnieżyć każdą szybę w celu poprawnej widoczności, sprawdzić oświetlenie pojazdu, hamulce, ogólnie poprawność stanu technicznego. Biorąc pod uwagę marznące opady, trzeba pamiętać również o odśnieżeniu dachu pojazdu - pamiętajmy, że podczas jazdy bryła śniegu zalęgająca na dachu może spaść na pojazd jadący za nami, co z kolei może doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa, a w konsekwencji nawet do wypadku – podkreśla asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-08 20:48:01
kierowca_bombowca: Jak mają sobie nie radzić jak 2 cm śniegu napadało. Ten co sobie nie radzi tzn że znalazł prawko w czipsach.
2021-02-09 07:29:34
Santa_Claus: chyba najlepiej z zimową aurą radzi sobie niejaka Pawłowicz Krystyna, w jacuzzi w luksusowym hotelu, z czterema byczkami pilnującymi by matrona miała święty spokój od suwerena, rachunki płaci oczywiście podatnik Kowalski - od Świętego Mikołaja dla tej pani jedynie rózga
2021-02-09 08:38:37
wyśmienity cwaniaczek: RONDO + DWUJECZKA + WAJHA = RADZENIE SOBIE ZE ŚNIEGIEM
2021-02-09 08:59:17
koszor: Jak nie było wypadku? Droga powiatowa Grodziec -Górki, niedziela koło 11.00., zderzenie dwóch samochodów, droga zablokowana, Straż Pożarna, karetka. Droga nie odśnieżona, wypadek wydarzył się na wąskim zakręcie - gdyby było odśnieżone, może by do niego nie doszło.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: