Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej parkingów w centrum Skoczowa

Wzrośnie liczba parkingów i zmieni się sposób parkowania w ścisłym centrum Skoczowa. Kierowców nie będzie już ścigać straż miejska za zabronione parkowanie na Rynku, powstaną tam płatne miejsca parkingowe.

Polityka parkingowa w Skoczowie zmieni się od maja. – Zmiany będą obejmowały ustanowienie nowych miejsc parkingowych w obrębie ulicy Ustrońskiej i Rynku oraz zmianę sposobu parkowania w ciągu ulicy Cieszyńskiej, na odcinku od Rynku do placu Mały Rynek – tłumaczy Piotr Rucki, zastępca burmistrza Skoczowa.

Parkowanie będzie możliwe na ul. Ustrońskiej po stronie prawej, naprzeciw pawilonu handlowego, na Rynku, pod kątem 45 stopni w części wewnętrznej, od strony północnej oraz wschodniej i na ulicy Cieszyńskiej pod kątem 45 stopni w strefie ustanowionej po lewej stronie ulicy.– W wyniku wprowadzonych zmian zostaną wyznaczone około 54 miejsca parkingowe, w tym prawie 10 miejsc bezpłatnych, zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych oraz  obsługi placówek handlowych – dodaje Piotr Hanzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie.

Parkingi w centrum miasta będą płatne, a należności będzie można uregulować w parkomatach przy ul. Cieszyńskiej oraz dwóch nowych, które powstaną na Rynku i ul. Ustrońskiej.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: