Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pół roku w kolejce?

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy osób, które wybierają się do lekarza. Na wizytę w poradni przyjdzie im bowiem „nieco” poczekać. Mamy dopiero kwiecień, a w poradni neurologicznej, kardiologicznej i urologicznej Szpitala Śląskiego w Cieszynie zapisy odbywają się już na listopad.

Długość oczekiwania do poradni uzależniona jest od wysokości kontraktu zawartego z Narodowym Funduszem Zdrowia. - By nie dopuścić do sytuacji, kiedy w połowie roku poradnia zrealizuje kontrakt w całości i będzie grozić jej zamknięcie, czas otwarcia poszczególnych poradni dostosowany jest do wielkości kontraktu. Dyrekcja Szpitala nieustannie czyni starania, by zwiększać ofertę świadczeń oraz wartość kontraktów. Z początkiem roku uruchomiona została Poradnia Kardiologiczna, a niebawem planujemy otworzyć Poradnię Geriatryczną oraz Okulistyczną. Udało się też uzyskać kontrakt na przesiewowe badania mammograficzne i cytologiczne, skierowane dla grup spełniających wymagania NFZ . Niestety, z początkiem bieżącego roku, NFZ zmniejszył wartości kontraktów dla większości istniejących już poradni, co może spowodować dalsze wydłużenie kolejek w trakcie roku – informuje Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

By usprawnić przyjęcia, do poradni można się rejestrować osobiście lub telefonicznie. Przy rejestracji podawana jest data oraz orientacyjna godzina przyjęcia.

- W niektórych poradniach, takich jak np. Chirurgii Urazowo -Ortopedycznej, gdzie oprócz pacjentów planowych, muszą być także przyjmowani pacjenci w stanach nagłych, może nastąpić opóźnienie godziny przyjęcia. Pacjenci w stanie nagłego pogorszenia stanu zdrowia muszą być przyjmowani poza kolejnością. Dlatego też prosimy, by chorzy nie przychodzili dużo wcześniej przed wyznaczoną godziną. W momencie rejestracji z kartą chipową przy okienku, pacjent jest wprowadzany do elektronicznego systemu oczekiwania na poradę i otrzymuje numerek. Od tego momentu może spokojnie czekać na wezwanie śledząc informacje ukazujące się na monitorach – dodaje rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego.

Duży problem stanowią też pacjenci, którzy rejestrują się do tego samego specjalisty w kilku miejscach. Blokują oni miejsce innym chorym oczekującym na poradę. - Jeśli pacjent uzyska wcześniej świadczenie w innej poradni, bardzo prosimy, by powiadomił o tym fakcie rejestrację. Na pewno to wpłynie korzystnie na organizację przyjęć innych chorych – apeluje D. Babiak.

Wykaz poradni specjalistycznych z podanym czasem oczekiwania:

Poradnia Chirurgii Ogólnej – II połowa maja,
Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – II połowa maja,
Poradnia Chorób Piersi – I połowa maja,
Poradnia Chirurgii Dziecięcej – I połowa maja,
Poradnia Neurologiczna – listopaad
Poradnia Urologiczna – listopad
Poradnia Ginekologiczno-Położnicza – I połowa maja,
Poradnia Laryngologiczna - II połowa maja
Poradnia Kardiologiczna – listopad
Poradnia Neonatologiczna – II połowa maja
Poradnia Diabetologiczna - II połowa maja

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: