Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - zmiany na drogach

W ostatnich latach systematycznie wzrasta liczba użytkowników na naszych drogach. Nie potrzebujemy zaglądać w statystyki, żeby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na parkingi, coraz dłuższe „korki” i ścisk na ulicach.

No tak samochodów przybywa, a ulice przecież nie są z „gumy”. - Pamiętam czasy kiedy tylko nieliczni mieli auto – mówi Alina Kuczera z Cieszyna, mieszkanka Osiedla Piastowskiego – przed blokiem stały dwa samochody, teraz często są dwa, a nawet trzy samochody w jednej rodzinie. Nie ma więc, co się dziwić, że brakuje miejsca, ulice są zatłoczone i gdzie nie spojrzeć to tworzą się korki.

Mieszkańcy Cieszyna zastanawiają się, czy możliwe jest opracowanie nowych rozwiązań komunikacyjnych, które zmieniłyby sytuację na drogach miasta ?  Okazuje się, że szykują się pewne zmiany. Jakie ?

- W bieżącym roku zostanie zakończone zadanie inwestycyjne polegające na wybudowaniu nowego połączenia ulicy Frysztackiej z ul. Hażlaską oraz rozpoczęte zostaną roboty budowlane związane z przebudową ulicy Bielskiej. Rozpoczęto również prace projektowe dla zadań związanych z przebudową ulicy Pikiety i Frysztacką oraz przebudową mostu w ciągu Alei Łyska przy ul. Bolko Kantora. Zadania te planowane są do realizacji w latach następnych. Została również opracowana koncepcja przebudowy skrzyżowania ulic: Katowicka-Filasiewicza-Wiejska oraz koncepcja budowy łącznicy łączącej ul. Hajduka z ul. Kolejową w kierunku ul. Stawowej i Katowickiej, udrażniając ruch z obszaru ul. Bobreckiej... – czytamy w „Pytaniach do burmistrza” - ..Na drogach gminnych w roku bieżącym prowadzone będą zadania związane z przebudową ulicy Mlecznej oraz budową drogi łączącej ul. Mała Łąka z ul. Frysztacką, co stanowić będzie alternatywny wyjazd z miasta w kierunku Bielska i Katowic. Zlecono również opracowanie projektu budowlanego połączenia ulicy Pokoju z ulicą 3 Maja.
 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: