Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Więcej fotowoltaiki

W Gminie Jasienica radni na nadzwyczajnej sesji postanowili przeznaczyć na szybki start projektu ''Słoneczna Gmina Jasienica'' 2,35 miliona złotych.

Na ten projekt pieniądze już są pewne, gdyż przyznał je  Urząd Marszałkowski, jednak   obecnie trwają formalności, związane z przygotowaniem do podpisu umowy. – Mamy pozytywną decyzję Urzędu Marszałkowskiego, więc te pieniądze do nas wrócą. Zależy mi jednak na szybkim rozpoczęciu wdrażania programu, dlatego powinniśmy dysponować niezbędną kwotą już teraz – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna. Pierwszy etap projektu „Słoneczna Gmina Jasienica” obejmie instalację paneli fotowoltaicznych na 13 obiektach użyteczności publicznej oraz na 116 budynkach prywatnych

To nie wszystko, na wniosek włodarza gminy,  radni przeznaczyli również 100 tys. zł na budowę w tym roku kilku odcinków wodociągów. Po ponad 550 tys. zł przyznano również na rozbudowę strażnic OSP w Grodźcu oraz w Mazańcowicach.  Jak wyjaśnił wójt, w większości są to pieniądze na te właśnie inwestycje, rozpoczęte pod koniec ub. roku, które wtedy nie zostały wykorzystane.  Radni zdecydowali także, że  50 tys. zł zostanie przeznaczone jako wkład własny na potrzebny realizacji projektu budowy zaplecza amfiteatru na terenach Drzewiarza w Jasienicy. Dofinansowanie do tej inwestycji ma pochodzić z funduszy Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: