Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wichura i śmierć w lesie

To był trudny weekend dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. W sobotę i niedzielę (3 i 4 października 2020) przez region przetoczyła się nawałnica, która łamała drzewa i spowodowała wiele szkód. Strażacy odnotowali sporo interwencji związanych z usuwaniem skutków żywiołu.

Do najpoważniejszego ze zdarzeń doszło w sobotę (03.10) w Koniakowie, gdzie znaleziono martwego mężczyznę przygniecionego drzewem – strażacy na miejscu zdarzenia znaleźli mężczyznę przygniecionego drzewem. Ponieważ na ciele widać było plamy i stężenie pośmiertne, odstąpiono od akcji ratowniczej. Działania polegały na wydobyciu zwłok spod drzewa – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Na miejscu pracowała również policja i prokurator. Obecnie nie wiadomo, co się dokładnie stało. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna w lesie przebywał sam.

Łącznie strażacy odnotowali niespełna 40 interwencji. W sobotę było ich ponad 20, w niedzielę 12. Większość dotyczyła przewróconych drzew. Poza przypadkiem z Koniakowa nikt nie ucierpiał.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: